![438737568_749583970638222_1431904266794705075_n](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2024/04/438737568_749583970638222_1431904266794705075_n-678x381.jpg)
Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan; yaz sezonu öncesi teorik ve pratik eğitimlerle, olası herhangi bir orman yangınına karşı bütün hazırlıklarını tamamlayan Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Müdahale Ekiplerimizi ziyaret etti.
Personel, ekip, araç-gereç durumu ile yapılan hazırlıklar hakkında #Sinop Orman Bölge Müdürü Celal Kanbur’dan bilgiler alan Sayın Valimiz, #yangınsöndürme tatbikatını ve orman yangınlarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Yangına Müdahale Yarışması”nı izledi.
Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Sayın Valimiz, tüm #OrmanTeşkilatı çalışanlarına vazifelerinde kolaylıklar diledi.
%64’ü Ormandan oluşan Sinop’umuzda, Orman Bölge Müdürlüğümüz;
60 İlk Müdahale Aracı
14 Arazöz
4 Su İkmal Aracı
Köylerimize Konuşlandırılmış 116 taşınabilir su tankeri
Teorik ve Pratik eğitimini tamamlamış personeli ile göreve hazırdır.
![](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2024/04/438737568_749583970638222_1431904266794705075_n-800x533.jpg)
![](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2024/04/438789801_749583997304886_1825209847826541879_n-800x533.jpg)
![](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2024/04/438811737_749584007304885_8003243245008139667_n-800x533.jpg)