Sinop Valisi İpekten Yerel Basına Teşekkür……..

vevli1

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, son valiler kararnamesi ile Sinop’a atanması ardından görevine başlayan yeni Sinop Valisi Hasan İpek’e ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

 

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette kısa bir açıklama yapan Sinop Valisi Hasan İpek, Durağan olaylarındaki hassasiyetlerinden dolayı Sinop basınına teşekkür etti.

 

Vali Hasan İpek;”Sinop basını provokatörlere pirim vermemiştir. Ancak bu kadar olur. O süreçte terörizme hizmet eden çevrelerden bir çok mesajlar gelirken, Sinop basını çok güzel cevabını verdi ve bunun etnik olay olmadığını dile getirdi. Bu konuda takdirlerimi sunuyorum. Sinop basınının sağduyulu davranışlarını Durağan olaylarında çok net gördüm. Bu şekilde devam etmesini diliyorum. Bizde doğru haber konusunda destek olacağımız konusunda emin olabilirsiniz.

Sizler ülke demokrasi ve Cumhuriyet duyarlılığınız konusunda da takdir ediyorum” dedi.

15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel’de Vali İpek’e15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak görevinde başarılar diledi ve Durağan olaylarına vurgu yaptı. Demirel, “Maalesef Durağan olayları, bir kaç yıldır yaşanan bir gerginliğin sonucudur. Biliniyorken bu patlama yaşandı. Bu da yerel basında, özellikle Durağan basınında bir kaç yıldır, bununla ilgili önlem alınması çağrısı yapılıyordu.

Bu da gösteriyor ki maalesef bazı bürokratlarımız yerel basını biraz kese kağıdı gibi görüyor. Halbuki zamanında bunun üzerine gidilse, bunlar yaşanmamış olacaktı” diye konuştu.

Basının sorunları konusunda notlar alan Vali Hasan İpek, basının önemli bir köprü vazifesi gördüğünü belirterek, yasalar ölçüsünde ellerinden gelen kolaylığı tanıyacaklarını söyledi. İpek ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Gazetecilerin kendilerini tanıtması ve sohbet ortamında devam eden ziyaret, toplu fotoğraf çektirilmesi ardından sona erdi.

vevli2 vevli3

vevli4

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18315 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.