Sinop Ülkü Ocakları, 21 Ekim Gazeteciler Bayramını Kutladı……

1021ulkuocagisinop3

Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı temsilcisi gençler, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle Sinopta yayım yapan gazeteleri ziyaret etti.

Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı temsilcisi gençler, Vitrinhaber Gazetesini, Haber57 Gazetesini ve Halk Sesi gazetesini ziyaret etti ve gazete çalışanlarının bayramını kutladı.

Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı temsilcisi gençlerin, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vitrinhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Serhat Özşahin ise, Ülkü Ocakları üyesi gençlere çalışmalarında başarılar diledi.

Ayrıca Sinop Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Emre Karagülle yayımladığı mesajda tüm gazetecilerin bayramını kutladı.

Karagülle mesajında şu ifadelere yer verdi; “Basın mensupları, milletimiz adına gören, gözlemlerini kamuoyuna taşıyan, bunu yaparken de kendisinden, ailesinden fedakârlıkta bulunan ve adeta bir kamu görevlisi gibi çalışan fedakar olduğu kadar da cesaret sahibi olan kişilerdir. Özgür ve tarafsız çalışan gazeteciler bir toplum için bulunmaz velinimettirler. Bizler her türlü haberi evimizde rahat bir şekilde izliyoruz ya da gazetelerimizden okuyoruz. Ancak önümüze gelen haberlerin çok kolay hazirlanmadiginin bilincindeyiz .

 

Bu yüzden kutsal meslek dallarindan biri olarak gördüğümüz basının işlevini yerine getirmesini sağlayan basın-yayın çalışanları, bu kurumların isimsiz kahramanlarıdır. Demokrasinin en önemli unsurlarından biri gazeteciler ve basın hürriyetidir. Basın hürriyeti ancak özgür, güçlü, tarafsız , her türlü baskıdan uzak bir anlayışla mümkün olabilir. Toplumu bilgilendirme görevini yürüten tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim”

1021ulkuocagisinop1

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.