Sinop Müftülüğü Seyitbilal 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursunda Kur’an-ı Kerim okuma ve karne dağıtım programı yapıldı…

kur2

Programa İl Müftüsü Mustafa Erkan,Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Konukçu,Misafierler ve öğrenci velileri katıldı.

Program Miniklerin Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı.Programda konuşan İl Müftüsü Mustafa Erkan “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Öğretimi Projesi” çerçevesinde, İlimiz Ada Mahallesinde Seyitbilal 4-6 yaş Kur’an Kursumuzu dönem başında açtık.

Temel ihtiyaçtan hareketle açılmış olan 4-6 yaş grubu Kur’an kursumuzda çocuklarımız oyun oynarken aynı zamanda Kuran-ı Kerim okumayı, namaz surelerini, duaları ve dini bilgileri öğrenerek güzel bir eğitim alıyorlar. Çocuklarımızın şu anda öğrendikleri taşlar üzerine kazınarak yazılan yazılar gibidir ki asla çıkmaz. Dinimizin güzelliklerini bu yaşta öğrenmeye başlayan bu yavrularımız inşallah hayatları boyunca dinine, vatanına ve milletine hizmet eden faydalı birer insan olarak yetişmelerini yüce Allah’tan temenni ediyorum. Rabbim evlatlarımızı her türlü zararlı akım ve alışkanlıklardan korusun. Kursumuzu tercih eden anne babaları kutluyorum. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Bu iş gönül işidir Bu yavrularımıza Kur’an-ı Kerimi öğreten tüm hocalarımıza, hizmet veren tüm herkesi tebrik ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.” ” dedi.

Öğrenci velileri konuşmalarında, verilen eğitimden memnun olduklarını, çocukların öğrendikleri hususları hayatlarında ve hatta evde aile fertlerine uygulattıklarını bundan da memnun olduklarını belirterek bu hususta çocuklarımıza eğitim veren hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Bu gibi yerlerin adetlerinin çoğaltılmasını istiyoruz dediler.

Daha sonra öğrencilere İl Müftüsü Mustafa Erkan ve Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Konukçu tarafından karneleri ile birlikte ufak hediyeler verildi. Yapılan ikramın ardından program sona erdi.

kur3 kur4 kur1

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.