Sinop KYK Yurtlarından Rekor Kabul

Sinop’ta son yıllarda hayata geçen yurt yatırımlarının ardından rekor sayıda öğrenci, KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazandı. AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop ve ilçelerde yurt talebinde bulunan öğrencilerin yüzde 92.8’inin KYK bünyesindeki yurtlara yerleştiğini ifade etti.

YURT KABUL ORANI YÜZDE 92.8’E YÜKSELDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığının KYK yurt sonuçları açıklandı. Türkiye genelinde 80 ile rekor bir yerleşme oranı elde edilirken, Sinop ise yüzde 92.8’lik öğrenci kabul oranıyla Türkiye ortalamasının üstünde bir başarı elde etti. Ek yerleştirmelerle birlikte bu oranın yüzde 100’e yaklaşması bekleniyor.

2002’DE 120 OLAN ÖĞRENCİ SAYISI, BUGÜN 6609’A ULAŞTI

Yurt başvuru sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, “Son yıllarda Sinop ve ilçelerimize öğrencilerimizin daha konforlu konaklama imkanı sağlayacağı yeni yurt binaları kazandırdık. Şehrimizde 2002 yılında 120 öğrenciye hizmet veren KYK yurtlarımız, bu yıl kapasitesini rekor seviyeye taşıyarak 6609 öğrencimizi en iyi koşullarda ağırlamaya hazırlanıyor. Bu rekor artış için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na gençlerimiz adına şükranlarımı arz ediyorum ” ifadelerini kullandı.

AYANCIK, TÜRKELİ VE GERZE’YE YENİ ÖĞRENCİ YURTLARI

Geçtiğimiz yıl yüzde 70’lerde yer alan yurt kabul oranının bu yıl yüzde 92.8’e yükseldiğini ifade eden Maviş, “Bu yıl aynı zamanda Ayancık ilçemizde 102 kapasiteli erkek öğrenci yurdumuzu, Türkeli ilçemizde 155 kapasiteli kız öğrenci yurdumuzu ve Gerze ilçemizde 150 kapasiteli kız öğrenci yurdumuzu öğrencilerimizin hizmetine açıyoruz. Bu sayede hem merkez hem de ilçelerimizde öğrencilerimiz barınma anlamında sorun yaşamayacak. Ek yerleştirmelerle birlikte 92.8 kabul oranımızın yüzde 100’lere yaklaşmasını bekliyoruz” dedi

Kaynak haber 57

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi