Sinop Kadın Kolları Başkanı,Tekin Altınkök ; Ön Yargı Tecavüzü Edilmesin…

Nurdan-Tekin-Altınkök

Türkiye’nin gündemine düşen “ Tecavüz yasası “ ile ilgili olarak bir yorum da AK Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tekin Altınkök’den geldi.

Altınkök yaptığı açıklamada şunları söyledi; ‘Bu geçici yasa teklifi tamamen “AİLE BÜTÜNLÜĞÜ” nü sağlamak amaçlı olduğu, “Cebir, hile, tehdit ve iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın” ayrımıyla tanımlanan bir aftır.”dedi.

Altınkök; “ Bu yasa şu an hapiste olan 3000′ in üzerindeki hükümlüyü kapsayan ve 18 yaşının altındaki eşiyle gerek aile rızasıyla (kızın rızası olması kaidesi ile) gerek gönül birliği neticesinde kaçarak evlenmiş, ancak Türk Medeni Kanun’un gereği resmi nikah yapamamış kişileri kapsamaktadır.

Genellikle 18 yaş altındaki kızlarımızın aile rızasını almaması neticesinde ailenin şikâyeti veya doğum yapması neticesinde hastane kayıt işlemleri esnasında tespit edilen resmi nikahın olmayışı erkeğin cinsel istismar suçu kapsamında hüküm giymesine sebep olurken, kadının çocuğu veya çocukları ile tek başına yaşam mücadelesi vermesine sebep olmaktadır.

Her şeyden önce bir kadın ve anne olarak tecavüz, şiddet ve cinsel istismar suçlarına en ağır cezanın verilmesi konusunda kati suretle taviz verilmemesinden yana iken, eşlerinin hapisten çıkmasını ve “AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ” sağlamak için talepte bulunan bu kadınlarımızın sesine duyarsız kalmayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a temsil ettiğimiz kadınlarımız adına teşekkür ediyorum. Altınkök konuşmasının sonunda ise; Bu Yasaya Ön Yargı Tecavüzü Edilmesin, mağdur tecavüzcüsü ile mi evlenecek? Elbette ki hayır’ dedi.

Kaynak : Halsesi com

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.