Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan Muhtarlarla Yemekli Toplantıda Buluştu…

Sinop İYİ Parti İl Başkanı Yılmaz Şanlan toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi ” Bugün Boyabat İlçe Başkanlığımızın organizasyonu ile Boyabat İlçemizde Muhtarlarımız ile öğlen yemeğinde buluştuk. Muhtarlarımız köylerimizde ki sulama kanalllarının tamamlanmadığını, orman köylerimizde yakacak odunun köylülerimize çok fahiş fiyattan satıldığını, bu konuda Orman Bölge müdürlüğüne durumu defalarca iletmelerine rağmen hiç bir çözüm olmadığını belirttiler.

ÇKS konusundaki yaşanan aksaklıklardan kaynaklı çiftçilerimizin zor durumda kaldığı bu konuda muhtar ve köy ihtiyar heyetinin beyanının esas alınması gerektiğini dile getirdiler. Irmak boyundaki köylerimiz de sel baskınlarından dolayı oluşan mağduriyetlerinin hala giderilmediğini, ırmağın yatağının genişletilerek ıslahının ve koruma duvarlarının bir an önce yapılması gerektiğini dile getirdiler. Ayrıca bazı köylerimizde hala içme suyu probleminin olduğunu, defalarca söz verilmesine rağmen hiç bir çözüm olmadığından bahsettiler.

Reçberlik yapan köylülerimizin sulama için çok yüksek faturalar ödediğini, ödemelerin de hasat sonunda tahsil edilmesi gerektiğini belirttiler. Ayrıca mazot, gübre ve artan giderler yüzünden zor durumda olduklarını ve her geçen gün üretim yapan Türk çiftçisinin azaldığını en azından mevcutların korunması ve desteklenmesi gerektiğinden bahsettiler.

Merkez mahallelerimiz de ise çorak deresinin ıslahının tamamlanmadığı ve olası sellerde can ve mal kaybının yaşanacağı ve doğolgaz çalışmalarından dolayı ise şehir merkezinde bazı noktalarda logarların tıkandığı ve su taşkınlarına sebep olduğunu bir an önce çözüm amaçlı çalışmaların yapılması gerektiğini muhtarlarımız belirtiler.

Bizlerde her konunun hassasiyet ile takipçisi olacağız. Yetkililere seslerini duyuracağız.

Sorunların bir an önce çözülmesi içinde her türlü mücadeleyi vereceğiz. Eğer mevcut iktidar seçime kadar çözümler üretmezse iktidara geldiğimizde İYİ Parti teşkilatları olarak hemşehrilerimizin dertlerini hızlıca biz çözeceğiz.

Değerli muhtarlarımız ile bir araya gelmemizi sağlayan başta İlçe Başkanım Mithat Mor bey olmak üzere emeği geçen teşkilat mensubu arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi