Sinop-Erfelek kavşağında Trafik Kazası..

ayni-mevkide-yine-kaza (1)

Edinilen bilgiye göre kaza Sinop-Erfelek kavşağı üzerinde meydan geldi. 06 FP … plakalı yönetimindeki araca arkadan çarpan 57 AN …. plakalı araçlarda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. 06 FP … plakalı araç yoldan çıkarak şarampole yuvarlandı. Olayda araçlarda büyük maddi hasarlar meydana gelirken etraftaki vatandaşlar aynı yerde 1 senede defalarca kaza yaşandığını belirtti.

Bu kazaların bir kaçına rast gelen Sinoplular ise bu virajı ölüm virajı olarak nitelendirirken yol inşaatını yapan mühendisin bir hatası olduğunu derhal tedbir alınmazsa daha büyük ve ölümlü kazaların meydana gelmesinden endişe duyuluyor.

Vatandaşlar, “Bu kavşakta hemen hemen her gün ufak çaplıda olsa bir kaza meydana geliyor. Yeni Erfelek yolunun araç trafiğine açılmasının üzerinden henüz bir yıl geçmesine rağmen aynı kavşakta yüzlerce kaza meydana geldi. Yol 4 yol kavşağı olmasına rağmen yeterli işaret yok yolun eğimi Erfelek’ten Sinop istikametine gelen sürücülere Sinop’tan Erfelek yoluna dönmeye çalışan sürücünün aynı anda aynı şeridi kullanması ile meydana geliyor.

Araçlar ya kafa kafaya çarpışıyor yada kaza esnasında kazayı kurtarmak için ani direksiyon hareketi ya takla attırıyor yada yoldan çıkarıyor.” dedi.

Kaynak : Haber 57..

 

ayni-mevkide-yine-kaza

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18194 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.