Sinop Eğitim-İş Sendikası okulda şiddeti kınadı…

Geçtiğimiz günlerde Sinop’taki çeşitli okullarda yaşanan şiddet olaylarına eğitim sendikalarından tepki yağdı. Sinop Eğitim-İş Sendikası da okullarda yaşanan şiddet olaylarını kınamak için Sinop caddelerindeydi.

25 Mart 2024 tarihinde Sinop Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanan Sinop Eğitim-İş Sendikası üyeleri, yapılan bir basın açıklamasıyla Sinop’taki okullarda yaşanan şiddet olaylarını kınadı. Basın açıklamasında, CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Metin Gürbüz, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve CHP Sinop İl Başkanı Av. Aykut Cem Yalçınkaya da Eğitim-İş üyeleriyle birlikte, okullarda yaşanan şiddet olayları için hukuk ve adalet talep etti.

Sinop Eğitim-İş Sendikası Sinop Şube Başkanı Celal Şahbenderoğlu, sendikası adına yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada toplanmamızın esas nedeni okullarımızdaki güvenlik sorunlarıdır. Bunun bu noktalara nasıl geldiğini de izah etmeye çalıştık. Sonuç olarak da diyoruz ki ülke yönetenleri ve tüm kadroları, başta öğretmenler olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına saygılı olmaya, topluma da bu konuda örnek olmaya davet ediyoruz.

Okullarımızdaki güvenlik elemanları başta olmak üzere personel ve öğretmen açıklarının bir an evvel tamamlanmasını istiyoruz.

Son olarak da mahalli seçimlerin yaklaştığı şu günlerde belediye başkan adaylarından da öğretmen, eğitim çalışanı ve öğrencilerin hayatlarını kolaylaştırıcı birtakım tedbirleri almalarını istiyoruz.”

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18273 makale
Boyabat Gündemi