Sinop Demirci Köyü, Tünelinde Açılış Bilmecesi…..?

0612sinoptunel

Sinop’ta gidiş-geliş olmak üzere hizmet veren Demirci Köyü tünellerinin bir tanesinin hala kapalı durumda bulunması soru işaretlerine neden oluyor. Yaz sezonu ile sıklaşan trafik nedeniyle vatandaşlar bu tünelin ne zaman açılacağını merak ediyor.

 

Yaklaşık 2 aydan bu yana Demirci Köyü tünelinin bir yönlü tarafında devam eden çalışmalar nedeniyle kapalı durumda bulunması, Sinop’a geliş ve gidişin diğer istikametteki tünelden sağlanmasına neden oluyor. Sinop’ta yaşayan ve çevre illerden Sinop’a geliş gidiş yapan vatandaşlar da yaklaşan bayram tatili öncesi bu tünelin ne zaman ulaşıma açılacağı sorusunu soruyorlar.

Yetkililerden merakla beklenen bu soru için bir açıklama beklediklerini belirten vatandaşlar; “Bu yoldan neredeyse her gün binlerce araç geçiyor. Sinop’un çevre illere açılan en işlek yolu konumunda bulunan bu tünelde devam eden çalışmaların ne zaman biteceğini merak etmekteyiz. Özellikle yaklaşan Ramazan Bayramı tatili nedeniyle burada yaşanacak trafiği de göz önüne alacak olursak bu yolun ne zaman kullanıma açılacağı ile ilgili olarak yetkililerden bir açıklama bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Haber: Sinop Pusulası

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18314 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.