Sinop Cumhuriyet Başsavcısı değişti!

Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin, 5 bin 75 adli ve 351 idari hakim ve savcıyı kapsayan adli ve idari yargı yaz kararnamesi tamamlandı.Kararnameyle Sinop,  Eskişehir, Bursa, Antalya, Konya, Kocaeli ve Kayseri’nin de arasında bulunduğu 33 ilin başsavcısı değişti, 3 Bölge Adliye Mahkemesine de yeni başsavcı atandı.

Atama kararına göre: Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Yalova Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirildi.

MESUT PEKTAŞ KİMDİR?

1980 yılında Kastamonu’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kastamonu’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2005 yılında Kastamonu Cumhuriyet Savcısı adayı olarak mesleğe başlamış ve sırasıyla Sinop/Gerze, Elazığ/Palu, Muğla/Marmaris Cumhuriyet Savcılığı ve Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevlerinde bulunduktan sonra Hakimler ve Savcılar Kurulunca 2020 yılı yaz kararnamesi ile Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Pektaş 19.06.2022 günü yayınlanan son kararname ile Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı görevine getirildi. Pektaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

(Visited 164 times, 2 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16041 makale
Boyabat Gündemi