Siad Genel Başkanı Turgay Öztürk ; “Memleketimize Borcumuz Var”

SİAD FABRİKASI TÜRKELİ’NE YAPILACAK
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE TÜRKELİ’NE ÇIKARMA YAPAN SİAD GENEL BAŞKANI TURGAY ÖZTÜRK CANLI YAYINDA AÇIKLADI
“MEMLEKETİMİZE BORCUMUZ VAR”
Uzun süredir kamuoyunda beklenen açıklama dün akşam canlı yayında geldi. Sinoplu İş Adamları Derneği kuracağı fabrika ile ilgili ilçeler ve Sinop’ta yaptığı çalışmaları tamamladı ve nihayi kararını dün akşam açıkladı.


BRT TV ve TEMPO TV ortak yayınında kamera karşısına geçen SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk beklenen açıklamayı yaptı ve SİAD Orman A.Ş. Türkeli ilçesinde kurulacağını kamuoyu ile paylaştı. Fabrikanın 2023 yılı ilk çeyreğinde faaliyete başlayacağını belirten Genel Başkan Turgay Öztürk tam kapasiteye ulaşıldığında 90 kişiye istihdam sağlanacak fabrikanın toplam 40 milyon TL işletme sermayesi ile çalışmaya başlayacağını kaydetti.
Milletvekilileri,kanaat önderleri ve iş dünyasının hayırlı olsun mesajları ile katıldığı canlı yayın sağnak yağmur altında Türkeli Meydanında açık alanda yayınlandı.


Fabrika ortağı olan SİAD Yönetim Kurulu Üyelerinin de kendini tanıttığı ve görüşlerini paylaştığı programı Gazeteci Barbaros Baltacı yönetirken Gazeteciler Osman Çetinkaya, Deniz Özen ve Serhat Özşahin’de soruları ile programa katıldı.


Türkeli’nde vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Genel Başkan Turgay Öztürk “Sİnop’a borçlu olduklarını belirterek inşallah farklı ilçelerde başka fabrikaları da hayata geçiririz. Bu projede kendisine destek olan tüm yönetim kuruluna çok teşekkür eden Genel Başkan Turgay Öztürk projelerinin ve çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.


SİAD Fabrikası ile SİAD tarihine geçen Genel Başkan Turgay Öztürk ve yönetim kurulu herkesin hayal ettiği ama hayata geçiremediği fabrika projesini gerçekleştirerek önemli bir başarıya da imza atmış oldu. Türkeli halkı da fabrikadan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Genel Başkan Turgay Öztürk ve yönetim kuruluna çok teşekkür etti.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi