Semavere 3 Metrelik Egzoz Borusu Taktı….

Kastamonu‘nun Tosya ilçesinde egzoz ustası Servet Gülmen, semaverin bacasına egzoz taktı. Semaverdeki yaklaşık 3 metrelik egzozu gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 25 yıldır egzoz tamirciliği yapan Servet Gülmen, iş yerinin bulunduğu sanayi sitesindeki çay ocağı kapanınca ilginç bir yöntem geliştirdi. Normal semaver bacasından çıkan dumandan rahatsız olan Gülmen, semaverin bacasına egzoz taktı. Gülmen, ‘egzozlu semaver’ adını verdiği aletten çay içen müşterilerin ve esnafın da memnun kaldığını belirtti. Semaverin üzerindeki yaklaşık 3 metrelik egzozu gören vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemedi.

25 yıldır sanayide egzoz ustası olarak görev yapan Servet Gülmen, “Yaklaşık 1 ay önce bizim sanayide bulunan çay ocağı kapandı. İlk zamanları çok zorlandık. Küçük tüplerde esnaf dükkanlarında çay demlemeye başladık. Bazen işlerin yoğunluğu nedeniyle küçük tüp üzerinde çaydanlıkları unutup sıkıntılı anlar yaşadık.

 

Birkaç esnaf arkadaşımız gerçek çay tadını almak için semaverde çay demlemek istedi fakat semaverden çıkan duman diğer esnaf arkadaşların dükkanına girdi ve rahatsız oldu. İşte o an aklıma bu fikir geldi ve daha önce defolu olarak almış olduğum egzozu semaverin bacasına monte ettim. İlk denememde başarılı olamadım çünkü egzoz semaverin dumanını çekmedi.

 

Daha sonra çift çıkışlı ve çift ağızlı egzozu monte ettim. Semaveri yaktığım anda çift ağızlı egzoz dumanı yukarı çekti. Yaklaşık 3 metreyi bulan çift egzozlu semaver ile dumandan yukarıya verdik ve çay demledik. Demlenen çayı içen müşterilerimiz ve esnaf arkadaşlarım çok memnun kaldı” dedi. –

KASTAMONU-Haberler com

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18168 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

 1. Appreciating the hard work you put into your site
  and in depth information you present. It’s
  awesome to come across a blog every once in a while
  that isn’t the same out of date rehashed information. Excellent
  read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google
  account.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.