Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı…..

DSC_3300

 

Gerze’de ŞNS Anadolu Lisesi  Okulu’da  gerçekleştirilen Fuara, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Kıdemli Uzman Başçavuş Hakan Aydemir, Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Sinop Milli Eğitim Şube Müdürü Mustaf Arslan, Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztoprak, Gerze Milli Eğitim İlçe Müdürü Özgür Tokgöz, ŞNS Anadolu Lisesi Müdürü Murat Balcıoğlu, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

4006 Tübitak Bilim Fuarı Çerçevesinde her yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda öğrencinin başarılı ve pratik zeka ile ortaya koyduğu buluşlar katılımcılardan tam not alırken, programın açılış konuşmasını yapan ŞNS Anadolu Lisesi Müdürü Murat Balcıoğlu, Bu fuar sayesinde öğrencilerin, kendi ilgi alanların keşfetmenin yanı sıra bilgi ve becerilerini artırdığının altını çizdi.

Toplamda 51 proje ile TÜBİTAK fuarına katıldıklarını dile getiren Balcıoğlu, “Dünyanın eğitimine sunulan pozitif değer sloganı ile yola çıkan okulumuz, bu öğretim yılında da farklı ve özgün proje ve örenklerle gerek yurtiçi, gerekse yurtdışında ülkemizin bayrağını dalgalandırmaya devam edecektir.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından kesilen kurdele ile protokol üyeleri 51 özgün ve farklı projeyi yerinde inceleyerek, hazırlayan gözetmen öğretmen ve öğrencilerden bilgiler aldı.

Fuarda hayatı kolaylaştıran pratik buluşların yanı sıra, akıllara kazınacak ve kullanımına büyük ihtiyaç duyulan projelerde öğrenciler tarafından sergilendi.

Fuarda, Kimya Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Ümran Demirci’nin gözetiminde hazırlanıp, Erhan Erce isimli öğrencinin çabalarıyla geliştirilen “Kişiye Özel Mürekkep” projesi TÜBTAK Bilim Fuarında bölge ikincisi olarak göz doldurdu.

DSC_3261 DSC_3281 DSC_3300 DSC_3298 DSC_3299 DSC_3295 DSC_3294 DSC_3292

Kaynak : Gerze’nin Sesi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18239 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

  1. Amazing blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally confused .. Any ideas? Appreciate it!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.