Şehidimizin yürek yakan paylaşımı….

uzman1

Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in geçtiğimiz yıllarda sosyal paylaşım sitesinden yaptığı paylaşım görenlerin yüreklerini dağladı. Şehit Aparangil asker çocuğunun babasına sarıldığı bir resmi paylaşarak; “Hiç Bir Evladı Babasız Bırakma Ya Rabbim…” yazdığı görüldü. Şehidimiz evli ve 3 çocuk babasıydı.

2 askerin şehit olmasındaki acı tesadüf kahretti

Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in arkadaşı Seyit Yalçın’ın da 3 yıl önce Yüksekova’da çatışmada şehit olduğu ortaya çıktı.

Hakkari’de çatışmada 2 asker şehit oldu, 15 terörist öldürüldü. TSK’nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Hakkari Yüksekova bölgesinde yürütmekte olan operasyon sırasında şehit olan askerlerin isimlerinin Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil ile Piyade Uzman Çavuş Caner Çelik olduğu belirtildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in arkadaşı Seyit Yalçın’ın da 3 yıl önce Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olduğu ortaya çıktı.

3 yıl önce arkadaşı

şehit olmuştu

Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in arkadaşı Seyit Yalçın’ın da 8 Kasım 2012’de şehit olduğu ortaya çıktı. Seyit Yalçın da tıpkı Aparangil gibi uzman çavuştu ve Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olmuştu.

Aparangil’in, Seyit Yalçın’ın cenaze fotoğrafını facebook sayfasında paylaştığı görüldü.

Haber: A. Fatih YILMAZ

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.