Saadet Partisi’nden Sinop İl Genel Meclisi’ne aday oldum. kendine oy vermek isteyenlerin “REY”ine talibim.
Hayatımın har hangi bir döneminde basit ve kalitesiz siyaset yapmadım ve siyasetçi gibi de davranmadım. Bundan sonra da hayatımın hiçbir döneminde ve konumunda da şahsi menfaatlerin veya belli bir zümrenin menfaatlerinin ön plana çıktığı siyaset yapmam ve siyasetçi gibi de davranmam.
Milli Görüş bir siyasi platform değildir. Milli Görüş; ahlaki, manevi ve maddi kalkınmaya giden bu yoldaki bir araçtır. Amaç hasıl olana kadar da bu araç yoluna devam edecektir. Günümüz Türkiye’sinde ise Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisidir.
İl Genel Meclisi benim için sadece bir göreve talip olmak değil, aynı zamanda beşerilikten uzak uyduruk olmayan ilâhi bir davadır. Göreve geldiğimiz andan itibaren de siyasetçi gibi davranmayacağız. Her zaman senin gibi davranacağız ve bizim olan kamu kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması için çaba harcayacağız.
“OY” unuzu KENDİNİZE VERİRSENİZ BAKIN NE OLACAK
Çeltik üreticileri birliği
Çeltik üreticileri her sene ard niyetli dolandırıcı çeltik tüccarları tarafından zarara uğratılmaktadır. İki sene boyunca parasal açıdan dürüst ve sağlam görünen tüccar, üçüncü sene köylünün bütün birikimini dolandırmaktadır.
Aynı zamanda köylü, çeltik üretirken kullanmış olduğu mazot ve gübre gibi malzemeleri veresiye aldığı için de ayrıca kazık yemektedir
Biz Meclise girdiğimiz zaman İl Özel İdare bünyesinde çeltik üreticilerini korumak için kooperatif gibi veya bütçe içi işletme gibi yasal örgütlenmeler ile birlik çatısı altında toplanmasına ve çeltik üreticilerini riskli tüccar ve tefecilerin elinden kurtarmak için çaba göstereceğiz.
Bu birlik sayesinde köylüyü çeltik üzerinden kimse dolandıramayacaktır. Ayrıca gübre ve mazot alımı toplu olacağı için önemli ölçüde köylünün cebine para kalacaktır.
-
Derecede zelzele bölgesindeyiz.
Boyabat 1.derece de zelzele bölgesi ve 1943 yılından bu tarafa enerji boşalması olmamış. Her an olabilecek bir depremde de binlerce yavrumuzun enkaz altında kalması yüzde elli ihtimaldir.
İl meclisine gittiğimiz zaman birinci işimiz “mezar Konumu”ndaki mevcut okulların yenilenmesi için ilgilileri harekete geçirmektir.
Tuğlanın yurt dışına satılması Boyabat ekonomisini onlarca kez canlandıracaktır.
İhracat, sıcak ve nakit para demektir. Tuğla gibi bir ürünün ihracatının ise kara yoluyla olması mümkün değildir. Tuğla Boyabat’dan ancak deniz yoluyla ihraç edilebilir. Boyabat’a da deniz gelmeyeceğine göre bizim tuğlamızın denize gitmesi lazım. Halk diliyle “eşek yüke yanaşmıyorsa, yükü eşeğe yanaştırmamız.” Gerek. Bunun içinde yapılması gereken şudur:
Organize sanayi civarına tuğla toplama istasyonu yapılıp bu istasyon teleferikle limana bağlanması gereklidir. Boyabat tuğlasını denize indirdiğimiz takdirde Karadeniz’e sahili olan Bulgaristan, Gürcistan, Romanya, Rusya ve Ukrayna ya tuğla satılabilir. Bu da sıcak ve canlı para anlamına gelmektedir. Boyabat tuğlasından doğrudan ve dolaylı olarak geçimini sağlayan binlerce kişiyi etkilenecektir. Dranaz’ın rüzgarlı olan bir tepesinden bu projede kullanmak için üretilen elektrik de navlun masraflarını çok, çok aşağı düşürecektir. Bu sistemle Beelçika’lılar 1928 yılında Ayancık Çangal ormanlarında ağaç katliamı yaptılar.
Bu yukarıda sayılan elzem işler kooperatif gibi veya bütçe içi işletme gibi yasal örgütlenmeler ile yapılabilecek işlerdir.
Sizin de bildiğiniz gibi bu güne kadar Il Genel Meclisi “salla başı al maaşı” yeri olmuştur. Biz Mecliste alınan her karara başımızı emme basma tulumba gibi sallayarak asla onay vermeyeceğiz.
İşte bu yüzden oyunuzu kendinize verin diyoruz.
This excellent website really has all of the information I wanted about this subject and didn’t know who to ask.
You really make it seem so easy with your presentation however I in finding this topic to be really something which I think I would never understand. It sort of feels too complicated and very extensive for me. I am looking forward in your next post, I will try to get the hang of it!
Thank you for any other informative website. Where else may just I am getting that kind of info written in such a perfect way? I have a project that I am simply now running on, and I have been at the glance out for such information.
Simply want to say your article is as amazing. The clearness in your publish is simply spectacular and i can assume you are a professional in this subject. Well together with your permission allow me to take hold of your RSS feed to stay up to date with coming near near post. Thank you a million and please keep up the rewarding work.
Pretty part of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to say that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing on your augment or even I achievement you get entry to consistently fast.
I am really thankful to the owner of this site who has shared this great post at at this place.
I am sure this article has touched all the internet users, its really really pleasant post on building up new weblog.
wonderful issues altogether, you just won a emblem new reader. What could you suggest in regards to your post that you simply made a few days ago? Any sure?
This blog was… how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Cheers!
Can I just say what a relief to find somebody who truly knows what they’re talking about on the net. You certainly know how to bring an issue to light and make it important. More people must look at this and understand this side of the story. I was surprised that you aren’t more popular since you certainly have the gift.
Good day I am so happy I found your blog page, I really found you by error, while I was searching on Bing for something else, Regardless I am here now and would just like to say kudos for a marvelous post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I dont have time to browse it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the superb jo.
Автомойка самообслуживания под ключ — современный и прибыльный проект. Мы предложим лучшее оборудование и технологии.
I don’t even understand how I stopped up here, however I thought this submit was good. I don’t recognise who you are however definitely you are going to a famous blogger when you are not already. Cheers!