Parmak izi alacağız’ diyerek kandırdığı kadının altınlarını dolandırdı, JASAT’dan kaçamadı…

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde kendisini jandarma personeli olarak tanıtan ve kapısını çaldığı ailenin ‘parmak izi’ alacağını söyleyerek altınlarını dolandıran şahıs, kaçmaya çalışırken JASAT tarafından altınlarla birlikte yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine bağlı Obrucak köyünde ikamet eden 45 yaşındaki S.A. isimli kadının evindeki sabit hatlı telefonu jandarma karakolundan aradığını söyleyen bir şahıs aradı. Telefonda S.A.’ya eşinin bir adli bir olaya karıştığını ve evde ise karakoldan bir arkadaşının geleceğini söyledi. Bunun üzerine paniğe kapılan S.A., evde olduğunu belirterek, gelebileceklerini bildirdi. Bu sırada kimseye olaydan bahsetmemesi de istenilen S.A., nnın evine kendisini jandarma personeli olarak tanıtan ve tıbbi maske takmış olan bir şahıs geldi ve evde bulunan ziynet eşyalarından parmak izi alacağını belirterek, evdeki altınları getirmesini istedi. Kolundaki altınları çıkartan ve evdeki ziynet eşyalarını da alan şüpheli, hızla Obrucak köyünden uzaklaşarak kayıplara karıştı. Akşam saatlerinde durumu eve gelen eşine anlatmasıyla dolandırıldığını anlayan S.A., 112 Acil Çağrı Merkezini arayıp ihbarda bulunarak yardım istedi. İhbarla birlikte hızla harekete geçen Kastamonu JASAT (Jandarma Dedektifleri) ekipleri S.A.’nın ifadesini alarak şüphelinin tespitine başladı. Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yoğun araştırmalar sonucunda şüphelinin kimliğini S.T. olarak belirledi ve Mersin ilinden geldiğini belirledi. Bunun üzerine şüpheli S.T.’nin kaçabileceğini düşünen JASAT ekipleri, hızlı bir şekilde hareket ederek yaptığı çalışmalar sonucunda Kastamonu il merkezinde Mersin iline kaçmaya çalıştığı sırada şüpheli S.T.’yi yakalayarak üzerinde yaptığı aramada dolandırılan altınları ele geçirdi.

Jandarma ekipleri tarafından yakalanan S.T., karakoldaki işlemlerinin ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Kastamonu E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.

Şüpheli S.T.’nin üst aramasında ise, S.A. isimli kadından dolandırdığı 1 adet bilezik, 1 adet altın bileklik, 1 adet tek altın küpe, 2 adet altın yüzük ve 1 adet altın zincir yakalandı. Yakalanan ziynet eşyaları, tutanak karşılığında altınların sahibi S.A.’ya teslim edildi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18183 makale
Boyabat Gündemi