Öz Torunu Babaannesini Boğarak Öldürdü…

toru

Havza ilçesinde meydana gelen olay savcının dikkati ile aydınlandı. Ölümü Şüpheli Bulunan Yaşlı Kadın Cinayete Kurban gitmiş.

Samsun’un Havza İlçesine bağlı Paşapınarı köyünde 24.12 2015  günü ölü bulunan 83 Yaşındaki Hayriye Bolat’ın normal ölüm olarak düşünülürken, Havza Cumhuriyet Savcılığı tarafından ölümünün şüpheli bulunduğu gerekçesi ile Trabzon adli tıp kurumuna gönderilmişti.

Trabzon Ali Tıp Kurumundan gelecek rapor beklenirken Havza Cumhuriyet Savcısı Samet Can Acar’ın talimatıyla Hayriye Bolat’ın (83) torunu İrfan Bolat (36) takibe alan Samsun İl Jandarma ve Havza Jandarma ekipleri ön hazırlıklarını yaptı. Havza, Amasya ve İstanbul’dan gerekli deliller toplandı.

Boğularak öldürüldüğüne dair Adli Tıptan gelen rapor sonrası düğmeye basan Samsun İl Jandarma ekipleri, Zanlı torun İrfan Bolat’ı (36) Saklandığı İstanbul Şişli Mecidiyeköy adresindeki evinde yakalayarak Havza Cumhuriyet savcılığına teslim etti.

24.12.2014 gecesi babaannesini Hayriye Bolat’ı (83) boğarak öldüren zanlı İrfan Bolat, babaannesine ait Maaş Kartını yanına alarak aynı gece taksi ile Amasya Merzifon Terminaline gitti. Buradan İstanbul’a Yolculuk yaptı, İstanbul Bağcılar’da bulunan bir bankanın bankamatiğinden ise Makdül Bolat’ın maaş kartı ile para çekti, para çektiği görüntüler ise il jandarma ekipleri tarafından temin edildi.

Bankamatikten para çekmeye çalışan zanlı Bolat’ın çevredekilerden yardım istediği görüntülere yansıdı. Havza’da yapılan sorgusunda gösterilen deliller ile suçlamaları kabul etmeyen İrfan Bolat (36)  tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adli Tıptan gelecek olan ikinci rapor beklenirken, Bolat’ın daha önceden iki ayrı suçtan arandığı ortaya çıktı.

Kaynak: Havza 25 Mayıs Gazetesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18168 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.