Öğrenciye Ev Yoksa , Tüm Yüksek Öğrenim Okulları Kapansın, Bu Çocuklar Çadır damı Duracak,,,,

DSC_0455

İlçemizde eğitim faaliyeti yürüten Gerze Meslek Yüksekokulu bu yıl öğrenci sayısını arttırarak yaklaşık Bin 200 öğrenciye ulaştı. Ancak artan öğrenci sayısı barınma problemini de berberinde getirdi.  Okulun açılmasına az bir süre kala ilçemize gelen yüksekokul öğrencileri, ev bulamakta sıkıntı yaşadıklarını belirterek, ev sahiplerinin evlerini öğrencilere vermek istemediğini ifade ediyorlar.

Öğrenci Sayısı Bini Aştı Ancak KYK Yurdu Yok

İlçede eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüten Gerze Meslek Yüksekokulu, modern binasının yanı sıra çok sayıda bölümü ile kısa bir sürede öğrenci sayısını binin üzerine çıkarttı. Ancak İlçemizde KYK yurdunun olmamasından şikayetçi olan yüksekokul öğrencileri, mevcut pansiyonların barınma ihtiyacını karşılayamadığından yakınarak  fiyat aralıklarının da bütçelerini aştığını ifade ediyorlar.

Ev Sahipleri “Öğrenciye Ev Yok” Diyor

Gerze’de uzun uğraşlara rağmen ev bulamayarak gazetemize gelen Hami Uysal ve Mehmet Emin Bolat adındaki iki öğrenci, “Bir haftadır aralıksız olarak ev aramamıza rağmen maalesef hala bize uygun bir ev bulamadık. Ev sahiplerinin bir çoğu evlerini öğrencilere vermek istemediklerini belirterek, ev kiralama talebimizi reddediyorlar. Burada bizim gibi bir çok arkadaşımız da ev arıyor ancak onlarda mağdur durumdalar. Neden burada bir KYK yurdu yok. Yetkililerden yardım talep ediyoruz. Ev sahiplerinden bizleri anlamalarını bekliyoruz.”dediler.

DSC_0451(1)

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18321 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.