Nükleerde Provokatör istemiyoruz…..

nükl

Sinop’ta hafta sonu Pazar günü yapılacak olan Nükleer karşıtı miting öncesi gerginlik yaşandı.

Sinop’ta bazı yabancı kişilerin Sinop’taki işyerlerinin camlarına nükleer karşıtı afiş yapıştırdıkları öğrenilirken, bugün bu kişilerle Sinoplu bazı vatandaşlarımız arasında tartışma yaşandı.

Tartışma Emniyet güçlerinin olay yerine gelmesiyle son buldu.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan nükleer karşıtı mitinglerde, bunu kullanarak siyasi bayrak açıldığını belirten vatandaşlar, biz afiş asanlara bu mitingde bir tek Türk Bayrağı açılabileceğini ve İlimizde provokatör istemediğimizi söyledik.

nükleer(2)

 

Onlarda bizi tahrik ederek kendilerinin HDP’li olduğunu, istedikleri bayrağı açabileceklerini söylediler. Bu kişiler nükleer karşıtı miting bahanesiyle İlimizin huzurunu bozmaya, çalışıyorlar buna izin vermeyiz dediler.

Sosyal paylaşım sitesi hesabından Kutlu Doğum Haftası ile ilgili afişin üzerine asılan nükleer karşıtı afişin fotoğrafını paylaşan bir vatandaşımızda tepkisini; ‘Kardeşim tamam nükleere karşısınız. Ama Koskoca camda afişi yapıştıracak başka yer bulamadınız mı? Kutlu Doğum Haftası ile ilgili afişin üzerine yapıştırıyorsunuz. Yazık ne diyeyim.’ diyerek gösterdi.

Haber: A. Fatih YILMAZ

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18315 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.