Milliyetçi Hareket Partisi Sinop 7. İl İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi….

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanlığı organizesinde gerçekleştirilen il istişare kurulu toplantılarının yedincisi bir düğün salonunda yapıldı. Yapılan toplantıya Sinop MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır, Sinop Merkez İlçe Başkanı Hasan Demir, İl kadın kolları Başkanı Cemile Tekin, İl Ocak Başkanı Emre Karagülle, Erfelek ilçe başkanı Nahit Koca Ayancık İlçe başkanı Hikmet Çınar, Türkeli ilçe başkanı Murat Yıldırım, Gerze ilçe başkanı Ercan Aydirek, Dikmen ilçe başkanı Ahmet Yıldız, Boyabat ilçe başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan katıldı.

Burada konuşan Sinop MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır;” Milli beka namustur, varoluştur. Nitekim değişmez, değiştirilmesi dahi imkansız kabulümüz budur. Millet ve devlet olarak varlığımızın kesintiye uğramadan sürmesi ana gayemizdir. Milli beka bizim için hafife alınamayacak ölüm kalım meselesidir.

Türkiye’miz bugün milli bekanın tehdit altında olduğu çok hassas ve tehlikeli bir süreçten geçerken, Milliyetçi Hareket Partisi duruşunu şuurla göstermiş, tavrını ve tercihini bir kez daha çok net ilan etmiştir.

Biliyor ve görüyoruz ki, muhatap olduğumuz beka sorunları çok ciddidir, üstelik hızla tarihi dönüm noktasına, hayati bir yol ayrımına gitmektedir. İhanet ve husumet giderek tesir alanını genişletmektedir. Artık hayati nitelikli iki seçenekle karşı karşıya olduğumuz çok iyi bilinmelidir: Ya ülkemize biçilmek istenen kefeni onursuzca kabulleneceğiz, Ya da bu kefeni parçalayarak hainlerin başına geçireceğiz. Ya hain saldırı ve kuşatmalar karşısında boyun eğip, istiklal ve istikbal mücadelesinde yenik düşeceğiz, Ya da; milli birlik ruhuyla, kutlu bir diriliş ufkuyla derlenip toparlanıp, mutlu millet, güçlü devlet hedefimize sahip çıkacağız.”dedi.

Kaynak ; Haber57-SİNOP

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18168 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.