Milletvekili adayı tek başına çıktığı ziyaretlerde DSP için oy istiyor

davut

Demokratik Sol Parti (DSP) Sinop Milletvekili adayı Davut Çalhan tek başına çıktığı seçim gezilerinde kendisi için vatandaşlardan destek istiyor. Çalhan; “Türkiye’nin refahı için DSP iktidarı şart” dedi.

Yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesinde partilerin milletvekili adayları ayırdıkları büyük bütçelerle hazırlattıkları seçim afişlerini ve kendilerini hatırlatacak materyalleri dağıtıp, kalabalık topluluklar eşliğinde vatandaşları dolaşarak kendileri için oy isterken, geçmiş yıllarda olduğu gibi popülaritesi bulunmayan partilerin adayları ise kısıtlı imkanlarıyla tek başlarına çıktıkları seçim ziyaretlerinde vatandaşlardan destek istiyorlar.

O isimlerden bir tanesi olan, Sinop ve ilçelerinde tek araçla seçim çalışmalarını sürdüren DSP Sinop Milletvekili adayı Davut Çalhan uzun yıllar Türkiye’ye verdiği büyük hizmetlerle DSP’nin Türkiye’ye kendisini ispatladığını söyledi. Türkiye’nin bu çarpık düzenden kurtulması için tek çözümün DSP olduğunu savunan Çalhan “Demokratik halk iktidarında gerçekleşecek ve Türkiye’de bolca üretip, hakça bölüşecek, hakça düzeni kurabilecek tek parti Demokratik Sol Partidir. Hem CHP kökenli, hem de bazı partilerin tabanındaki gerçek Sosyal Demokratların huzur ve güven ortamın da, bu çarpık ve bozuk düzene dur diyebilecek ve bir araya gelebilecekleri tek parti Demokratik Sol Parti’dir. Ülkemiz ve Dünyamızın girdiği kritik günlerde, Türkiye’mizin haklarını ödünsüz ve macerasız olarak koruyup sağlayabilecek bir hükumeti de ancak Demokratik Sol Parti kurabilir. Geçmişte Demokratik Sol hareket bunu Kıbrıs’ta, Ege’de ve haşhaş tarlalarında, maden ocaklarında, işçi haklarında, kısacası üretenlerin haklarının alınmasında kendisini kanıtlamıştır” dedi.
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.