MHP Sinop Milletvekili Adayı Adem Çilekten,Ankara’da meydana gelen menfur terör saldırısına ilişkin basın açıklaması

basın-2

Terör… Yine kapımızı çaldı, yine canlarımızı aldı. Bu sefer Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kanlı saldırısı olarak kayıtlara düştü. Zaafiyetler var mıydı, engellenebilir miydi, hangi kanlı eller ve emellerce gerçekleştirildi … gibi çok sayıda soru ilerleyen günlerde belki yanıt bulacak. Türkiye’miz yasta… Türkiye her köşesinde bu acıyı ta yüreğinde hissetmektedir.

Yüzlerce can toprağa düştü Güvenliğimiz Allah’a emanet. Ülkemiz yaşananları hak etmiyor ve kimse de böyle kahpece ölümü. İçişleri bakanı istifa etmiyorum ülkede güvenlik zafiyeti yok diyerek akıllara zarar bir açıklama yapıyor. Güvenlik zaafiyeti daha nasıl olur. Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkârlıktır.

Elbette ki üzgünüz, elbette ki sorumluların cezalarını çekmelerini istiyoruz. Yine bir genel seçim öncesi acılara boğulduk. Şehit haberleri halen daha gelmeye devam ediyor. 1 Kasımdaki seçimlerde inşallah milletimize, ülkemize hayırlar getirecek sonuçlar sandıktan çıkar ve bu terör belasından Türkiye olarak kurtuluruz.

Ankara’daki katliamda yaşamlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah bir daha milletimize böylesi acılar yaşatmasın.

Adem ÇİLEK
MHP Sinop Milletvekili Adayı

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18261 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.