Milliyetçi Hareket Partisi Saraydüzü ilçe başkanlığı 31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşırken bir basın bildiri yayınladı.
“Değerli Hemşehrilerim Kıymetli Basın mensupları….
Malumunuz olduğu üzere 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan demokrasimizin olmazsa olmazı yerel seçimler için kesinleşen aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanmıştır. Bu nedenle, mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisinin tüm adayları başta olmak üzere Cumhur İttifakı adaylarımıza muvaffakiyetler dilerim.
Saraydüzü ilçemizle birlikte ülkemizin her köşesinde 2014 yılında yapılan son yerel seçimlerin üzerinden 4 yıl 11 ay 3 gün geçmiştir. Mhp Saraydüzü İlçe Başkanlığı olarak ben, yönetimim ve bizlere inanarak 2014 seçimlerinde oy veren partili partisiz tüm vatandaşlarımızın bu sürede bizlere verdikleri ‘muhalefet’ görevimizi yerine getirmenin huzuruyla yeni bir seçimin arefesine ulaşmış bulunuyoruz.
Yapılan son seçimin üzerinden geçen yaklaşık 5 yılda Mhp Saraydüzü İlçe Başkanlığı olarak eksiklerimizi gözden geçirerek partimizin, ilçemiz sakinlerinin ve şehrimizin gelişimi için çalışmalarımıza her gün üzerine koyarak devam ettik. Bu süre zarfında uzun zamandır yaptığımız hazırlıklarımız içerisinde Saraydüzü İlçemizi geliştirmek, güzelleştirmek, istihdam sağlayarak göçü durdurarak Sinop’un parlayan yıldızı haline getirecek projelerimizi gerçekleştirmek için hedeflerimize ulaşabileceğimiz MHP aday listelerimiz bugün itibariyle kesinleşmiştir. İlçemize hayırlı olsun.
Saraydüzü belediye başkanlığının ehline yani MHP adayımız İbrahim Kanber bey, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyesi adaylarımıza emanet edileceğine inandığımız 31 Mart akşamına kadar, siyasi nezaketten bir adım geri atmadan her bir vatandaşımızın gönlüne girmeye devam edeceğiz.”
Hi there! I’m at work browsing your blog from my new iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Keep up the great work!
Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!
Everything is very open with a very clear description of the challenges.
It was truly informative. Your site is extremely helpful.
Many thanks for sharing!
Hi there to every body, it’s my first pay a visit of this website; this weblog contains remarkable and actually good data for readers.
Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon every day. It will always be exciting to read content from other writers and practice a little something from their sites.
Good replies in return of this question with real arguments and explaining everything concerning that.
Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless, just wanted to say great blog!
I like the valuable information you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here frequently. I am quite certain I will learn lots of new stuff right here! Good luck for the next!
Greetings! Very helpful advice within this article! It is the little changes that produce the biggest changes. Thanks for sharing!
Hey there! I’ve been following your website for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Lubbock Tx! Just wanted to tell you keep up the fantastic job!
Howdy, I do believe your website might be having browser compatibility issues. When I look at your web site in Safari, it looks fine but when opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Besides that, fantastic blog!
“Автомойка под ключ” – это не просто прибыльный бизнес. это возможность предложить клиентам исключительные услуги и построить связь с сообществом.
Hi, i think that i saw you visited my web site so i came to return the favor.I am trying to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!
This is my first time go to see at here and i am really happy to read all at one place.