MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat’tan Basın Açıklaması

mhp-ayancik-ilce-baskani-necati-kalafat-tan-basin-aciklamasi


Sevgili Ayancıklılılar,
Saygıdeğer Basın Mensupları,
Hepinizi Sevgi ve Saygıyla Selamlıyorum.

             Ülkemiz, Cumhuriyet Tarihinin En Zor, En Sıkıntılı Ve Acı Günlerini Yaşıyor. Bu Günlerde Güncel Olayları Takip Eden Ve Bunlardan Rahatsız Olan Duyarlı Vatandaşlarımızın Hissiyatı Bu Yönde. Akp İktidarının Son Yıllarda İçine Düştüğü Yanlışlıklar, Uyguladığı Yanlış Politikalar Ülkemizi; Terör, Yolsuzluk, Yoksulluk, Hukuksuzluk Ve Emniyetsizlik İle Dolu Kaos Ortamına Çekti. Akp. Nin Uyguladığı Yanlış Politikalar Bizi Ortadoğu Bataklığının İçine Çekti.

 

             Şu Anda, Ülkemizin Doğu Ve Güneydoğusunda İnsanlarımızın Can Ve Mal Güvenliği Yoktur. Çünkü Bu Bölgeler, Mevcut İktidar Tarafından Adına “Çözüm Süreci” Denilen, Aslında Devlet Ve Milletin Çözülme Süreci Olan, Terörle Müzakere Sürecinin Başlatılmasıyla,  Tamamen Pkk Terör Örgütünün Denetim Ve Kontrolüne Terkedilmiştir.

 

             Bölücü Terör Örgütü Çözüm Süreci Boyunca Doğu Ve Güneydoğusunu Kontrol Altına Almış, Hem Kırsalı Hem Kasabaları Silah Ve Mühimmat Depoları Haline Getirmiştir. Şehir Ve Kasabaların Hdp’li  Belediyelerine Ait İş Makineleriyle Hendekler Kazıp Mayın Ve Patlayıcıları Yollara Döşeyip, Askeri Araçların Geçişleri Esnasında Patlatarak,Gencecik Fidanlarımızı Şehit Etmektedir. Bölgeyi Kontrol Altına Almaya Çalışmakta, Güvenlik Güçlerinin Bölgeye

 

Girmesini Engellemektedir. Bu Hareketler Adeta Birer Ayaklanma Provalarıdır. Güvenlik Güçlerimiz İse Kendilerine Yetki Verilmediği İçin Bu Olayları Seyretmekten Öteye Gidememektedir. Çözüm Süreci Boyunca Bölgede Görev Yapan Tsk.Nin 300 Adet Operasyon Talebinden Sadece 8 Adetine Müsaade Edildiği Gn.Kur.Bşk.Tarafından Açıklandığını Bilmeyen Kalmamıştır.

Sevgili Hemşehrilerim;

 

         “7 Haziran Seçimleri Sonrasında Artan Terör Olayları, Teröristlerin Hain Saldırıları Ve Tüm Türkiye’nin Ciğerini Yakan Şehit Haberlerinin Ankara’ya Kadar Uzanan Ve 102 Vatandaşımızın Hayatını Kaybetmesiyle Sonuçlanan Canlı Bomba Saldırılarının Tek Sorumlusu; Teröristlerin Ülkemizi Mayın Tarlasına Çevirmesine Göz Yuman Akp İktidarıdır.

         Çözüm’adı Altında Teröristleri Habur’dan Davul Zurna Eşliğinde Ülkemize Sokanlar, Ardından “Görüşen Şerefsizdir Diye İnkar Edilmesine Rağmen Oslo’da Görüşenler Ki -Bu Görüşmelerin İçeriği Kamuoyu Ve Güvenlik Güçleriyle Asla Paylaşılmamıştır-, Biz “Çözüm Süreci Yıkım Sürecidir” Derken, Akp Anayasadan Türklüğü Çıkarmayı, Bayrağın İsmini Ve Kendini, Devletin Adını Değiştirmeyi Konuşuyordu. Pkk Nın Yaptıklarına Göz Yumuyor, Tabelalardan T.C  İbarelerini Siliyordu.. İmralı – Kandil Hattında Mekik Dokuyor, Oslo’da Verdiği Sözleri Yerine Getirecek Adımlar Atıyordu.

         Valilere “Operasyon Yapmayın “Talimatı Veriyor, “Sayın” Dedikleri Öcalana Sekretarya Hazırlıyordu. Öcalana Diyarbakır’da Miting Yaptırıyordu. Yalan Mı?…

         2000’li Yıllarda Tsk Ve Devlet Terörün Üstesinden Gelmişti, Yani Terörü Yenmiştik. Akp Ülkeyi 2002 Yılında Sıfır Terörle Aldı.2002 Yılında Verdiğimiz Şehit Sayısı 10.Dur.30 Yılda Verilen 35 Binin Üzerindeki Şehitlerimiz Unutularak, Bebek Katili Bölücü Başı Denilen Adama Sayın Demek Şuç Olmaktan Çıkarılmış, Posterleri Şehirlere Asılmaktadır,

          Barzani, Talabani, Ciwan Perwer Kırmızı Halılarda Karşılanmakta Devlet Töreni Yapılmaktadır…

         90′ Lı Yıllarda Güneydoğuda Terör Yol Kesme Eylemi Yaptığında, Tsk. Nin Görevli Unsurları Süratle Olaya Müdahale Eder Yol Kesme Eylemini Yapan Pkk Terörislerini Safdışı Ederek Birkaç Saat İçinde Yollar Trafiğe Açılırdı. Şimdi Kesilen Yollar Haftalarca Trafiğe Kapalı Kalıyor. Yol Ve Arazilerde Kullanılan Patlayıcılar Az Miktardaydı, Şimdi İse Tonlarca Patlayıcı Kullanılıyor,Ve Bu Patlayıcılar Devletin Karayollarına Belediye Araçlarıyla Gömülüp Üzerine Asfalt Çekiliyor.  Sonra Da Bunlar Dağlıcada Olduğu Gibi, Askeri Araç Geçişlerinde Patlatılarak Gencecik Fidanlarımız Şehit Ediliyor. Çözüm Sürecini Yürürlüğe Sokanlar,”Biz Örgüte İstediği Her Şeyi Verdik “Diyorlar. Peki Pkk Terör Örgütü Sizin Verdikllerinizin Karşılığında Ne Yapmış, Sordunuz Mu? Kaç Defa Silah Bırakılacak Dediler Hiçbirinde De Sözlerinde Durmadılar.

         Bu Arada Habur Rezaletini, Askerimizin Başına Çuval Geçirilmesini, Sahte Delil Ve Belgelerle Açılan Balyoz Ve Ergenekon Davalarını, Bu Davalarda Suçlu Görülerek 5-6 Yıl Mahkum Edilen Ve Sonra Serbest Bırakılarak “Pardon, Yanlışlık Yapıldı”Denilerek Bir Sürü Mağduriyet Yaşatılan Yüzlerce Tsk. Personelin Unutmamak Lazım.

             İktidar, Sanki Burada Terör Örgütüne Yenilmiş Veya Tsk. Terörle Mücadelede Başarısız Olmuş Gibi Bir Tavır İçine Girerek, Terörle Müzakereye Oturdu. Oslo Süreciyle Başlayan Müzakereler  Habur Rezaletiyle Devam Etti.İktidar Bu Müzakereleri Ve İçeriğini  Yıllarca Kamuoyundan, Basından Hatta Emniyet Kuvvetlerinden Ve Tsk Dan Bile  Gizlemeyi Başardı. Müzakereler Çözüm Sürecine Dönüştürüldükten Sonra Bile Gn Kur Bşk.”Çözüm Süreciyle İlgili Bize Verilen Hiçbir Bilgi Yok” Demedi Mi? Hükümet 28 Şubat 2015 Tarihinde Pkk. Yandaşları İle Dolmabahçe’de Masaya Oturarak 10 Maddelik “İhanet Belgesini” İmzaladı.

 

         Terör Örgütü Birçok Defalar Verdiği Silah Bırakma Sözünü Tutmadığı Gibi, Kendi Varlığını Kabul Ettirmek Ve Hedeflerine Ulaşmak İçin İyice Şımardı Ve Devlete Kafa Tutmaya Başladı.

 

         Yapılan Bu Kadar Yanlışın Üzerine, 13 Yıllık İktidarlarının Devamı Derdine Düşmüşlerdir.. Memleket Yangın Yerine Dönmüş, Doğu Ve Güneydoğuda Pkk. Terör Örgütü Kontrolü Ele Geçirmiş, Sb-Astsb Ve Polislerimiz Sokak Ortasında Haince Şehit Düşürülmüş, Mülteci Meselesi Artık Bir İnsanlık Dramına Dönüşmüş, Canlı Bombalı Saldırılar  Ülkenin Başkentine Kadar Ulaşmış Ve Ülke Ortadoğu Bataklığına Sürüklenmiş, Millet Borç Batağına Düşmüş. Bütün Bu Olumsuzlukların Nedeni Akp İktidarıdır.

 

             Peki, Biz Terörle Mücadelede Yenilmediysek Niçin Masaya Oturduk Ve Bu Anlaşmayı Niçin İmzaladık. Acaba Birilerine Söz Mü Verildi, Birileriyle Anlaşma Mı Yapıldı. Bunları Sadece İktidar Biliyor. Kamuoyu Bu Konuda Bilgi Sahibi Değil…

 

             Bu Kaos Ve Terör Ortamından Kurtuluş İçin 1 Kasım’da Yeniden Akp’ye Oy Verilmesi Halinde;

             Akp’nin 2007’den Beri Hayal Ettiği; Ancak Mecliste İlgili Komisyonlar Kurulmasına Rağmen, Halktan Gelen Tepkiler Üzerine Değiştirmeye Cesaret Edemediği Anayasamızdaki “Türk Milleti” Kavramını Ve Üniter Yapıyı, Yani İlk 3 (Üç) Maddeyi Değiştirerek, Osmanlı Benzeri Çok Kültürlü Ve Çok Kimlikli; Yasamanın, Yürütme Ve Yargının Tek Elde Toplandığı Bir Başkanlık Sistemini Oluşturmak İstediğini Anlamamız Gerekiyor.

             Çünkü;Şu Ana Kadar Uygulanan Ulus-Devlet’in Yıkılma Veya Terkedilme Çabaları,  

             Anayasamızdan “Türk” Kimliğinin Çıkarılarak “Türk Milleti”Ni Etnik Ve Dini Kimliklere Ayrıştırma Çabaları,(36 Etnik Yapının Sıkça Dile Getirilmesi)

 

             13 Yıldır Bu Milletin “Türk Milleti” Olarak İsminin Telaffuz Edilmemesi, Buna Rağmen 2004 Yılından Beri Rte’ın 32 Kez “Biz Büyük Ortadoğu Politikasının Eşbaşkanıyız” Demesi Bunu İşaret Ediyor.

 

             Öte Yandan “Komşularımızla İyi İlişkiler Kurulacak Sıfır Sorun Yaşanacak” Dediler, Bunu Başaramadıkları Gibi Tüm Komşularımızla Kavgalıyız. Adeta Barut Fıçısı Gibi Olduk. En Ufak Bir Kıvılcımda Birbirimize Gireceğiz Ve Bundan Hem Halkımız Hem De Ülkemiz Zarar Görecek.

 

              Peki; Nerede Kaldı Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh Sözü”

 

         .Bugün Çıkmışlar “Pyd-Ypg Teröristtir, Gerekirse Vururuz” Diyorlar…

Bu Teröristleri Hastanelerinde Tedavi Edenler Kim?

Sınırdan, Hem De 29 Ekim Gibi Bir Tarihte Geçiş İzni Veren Kim?

Eğitip – Donatıp Suriye’ye Savaşa Gönderen Kim?

Ankara’da Liderlerini Ağırlayan Kim? Yalan Mı?

 

             Artık Mhp Türkiye’nin Samimi Umut Kapısı Oldu. Bunu Hem Hissediyor Hem De Gözlemliyoruz.

 

           İlçe Merkezi Ve Köylerimizde Yapmış Olduğumuz Ziyaret Ve Gezilerde Halkın Çok Büyük Teveccühü İle Karşılaşıyoruz. Gördüğümüz Tablo Şudur Ki Artık Millet Ekonomik Buhranın Eşiğinde, Asgari Ücretli Vatandaşlar Açlık Sınırında, Memur Umduğunu Bulamadı, Emekliler Kıt Kanaat Geçiniyor, Köylü Vatandaşlarımız Üretim Yapamıyor, Mazot Aldı Başını Gitti…

         Bir Dönem Çay Simit Hesabı Yaparak Oy Avcılığı Yapan İktidar Bugün Memuru, Emekliyi, Asgari Ücretliyi, Çiftçiyi Tamamen Yok Saymış Durumda.

 

         Kahvehanelerde Bir Sürü İşsiz Güçsüz İnsan Var. Güçlü Türkiye Naraları Atanlar Bu İşsiz İnsanları Nasıl Göz Ardı Edebiliyor.

 

         Ezilen, Zor Durumda Olan Vatandaşlarımızın Derdine Çare Olmak, Geçim Sıkıntısı Çeken İnsanları Feraha Kavuşturmak, Herkesi Eşit Mesafede Kucaklamak, Milli Birlik Ve Beraberliğimizi Sağlam Zeminlere Oturtmak Amacıyla İktidara Talibiz. Vatanımızı, Milletimizi, Bayrağımızı Karşılıksız Sevdik, Bu Uğurda Hizmet Edebilmek İçin Aralıksız Çalışıyoruz. Boş Vaatlerde Bulunmuyoruz.

 

             Bu Çerçevede Mhp Seçim Beyannamesinde De Olduğu Gibi: . Milli Ve Manevi Değerlerin Yıpratıldığına

         İnananları, Cumhuriyetin Temel Niteliklerinin Aşındığını Düşünenleri,  Yolsuzluk, Usulsüzlük, İstismar Ve Aldatma Düzeninden Rahatsız Olanları,. Siyasi Vesayetin Her Alana Hükmetmesinden Kaygı Duyanları, . Namusuyla Çalışan, Helal Lokma İçin Ter Döken Ve Bunun Sonucunda Emeğinin Karşılığını Görmek İsteyenleri,

          Vatan Ve Millet Sevgisi İle Türkiye’nin Onurlu Ve Huzurlu Geleceği Ortak Paydasında Aynı Duyguları, Hassasiyetleri Ve Endişeleri Paylaşanları,

          Gelecek Nesillere Güçlü Ve Kalkınmış Bir Türkiye Bırakma Arzusunda Olanları,

          Bireysel Hakların En Geniş Anlamda Kullanılabildiği,

         Temel Hakların Güvence Altına Alındığı Müreffeh Bir Türkiye İnşasına Katkı Vermeye Hazır Bulunanları, 

         Türkiye’nin Birliğine, Dirliğine Ve Geleceğine Duyarlı, Demokrasinin Erdemine İnanan,

         Tam Bağımsız Türkiye Ve Barış İçinde Bir Vatan Bekleyenleri, “Bizimle Yürümeye”, Türkiye’yi Lider Ülke Yapma Yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’ne Güç Ve Omuz Vermeye, Ortaya Koyduğu Programa Destek Olmaya Davet Ediyoruz.

         Bunu Başarabilecek Kadro, Fikri Hazırlık, Azim Ve İrade Bizde Mevcuttur.

         Tek İhtiyacımız Yüce Türk Milletinin Güçlü Desteğini Almaktır. Bu Desteği Alabilmek İçin De Oylarımızı Mutlaka Kullanmalıyız.

         Milliyetçi Hareket Sağduyunun Ve Milli Vicdanın Sarsılmaz Sesidir. Onun İçin; Yolsuzluğa, Rüşvete, Adaletsizliğe Ve Ahlaksızlığa Karşı, Kutuplaşmaya, Kaosa, Kavgaya Ve Karanlığa Karşı “Ülkenin Geleceğine Oy Ver !”.

         Bölücülüğe Ve İhanete Karşı Terör Belasından Kurtulmak İçin “Ülkenin Geleceğine Oy Ver Ayancık!”.

         Türkiye’nin Kırılan Onurunu, Kaybolan Huzurunu, Yok Olan Kardeşliğini, Çürüyen Değerlerini, Bozulan Ekonomisini Onarmak İçin  “Ülkenin Geleceğine Oy Ver Ayancık!

         Refah Ve Mutluluğa, Hak Ve Adalete, Güçlü Bir Demokrasiye, Barış İçinde Bir Hayata, Ahlaklı Bir Kalkınma İçin “Ülkenin Geleceğine Oy Ver Türkiye!

Vatan Ve Bayrak Uğruna Hayatlarını Kaybeden Şehitlerimizi Rahmetle Anıyor, Ve  1 Kasım   Seçimlerinin

 Ülkemiz İçin Hayırlı Ve Uğurlu Olmasını Cenab-I Allahtan Niyaz Ediyorum.

 

 MHP Ayancık İlçe Başkanı Necati Kalafat’tan Basın Açıklaması – SİYASET – Ayancık Doğuş Ofset Gazete ve Matbaacılık

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Necati KALAFAT

MHP Ayancık İlçe Başkanı

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18175 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.