Mehmet Ali Günel UYARIYOR- Boyabat Seli Daha Yıkıcı OLUR…

Daha önceki sel öncesi yatağa belediye tarafından takribi 25-30 kamyon hafriyat dökülmesi sonucu zarar fazla olmuş sonrasında bu ıslah çalışması başlamıştı.

Islah yapılırken dere yatağı daraltıldı ve eğim fazlalaştırıldı ıslah edilen kısımdan itibaren su akış hızı fazla dere yatağı dar ve derinlik az. Ve şehir merkezine yaklaştıkça ıslah adı altında hafriyatla dolduruldu ve temizlenmedi önceki sel gibi bir sel geldiğinde şehir merkezindeki köprülerin altlarıda daraltıldığından ve temizlenmediğinden afet kaçınılmaz olacak.

Şu an acilen köprü ayaklarına takılmış süprüntüler temizlenmeli. Bu konuda geçmişte hafriyat dökenleri ve döktürenleri aradığımda döküldüğünden bilgilerin oldukları cevabını almıştım. Bilginizin olması afeti önlemiyor. Alınacak tedbirler afeti önler veya zararını azaltır.

Not: Geçtiğimiz yıllarda Sel afeti olan ilçeleremizi ziyaretinde gördüğüm sıkıntı, ıslah edilmeme, yanlış ıslah ve dere yatağına yapılan hantal gereksiz beton yığını köprüler diye düşünüyorum.

İlçemiz için başta belediye ve DSİ olmak üzere tüm yetkilileri uyarıyorum. Bunu neden sosyal medyadan yapıyorum? Çünkü yetkililere sözlü ve yazılı yaptığımız bilgilendirmeler dikkate alınmayıp muhalefet için söylendiği düşünülüp maalesef baştan savma ve kopyala yapıştır cevaplarla geçiştiriyorlar.

Yetkililere ve halkımıza duyurulur. Selden etkilenen yerlerimize geçmiş olsun diyorum.

Mehmet Ali Günel -(13.08.2021)

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17839 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.