Meftun Çağlardan Flaş Erken Seçim Açıklaması….

MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ nin 17.04.2018 günü MHP grup toplantısında 26 Ağustos 2018 günü yapılmasını talep ederek önünü açmış olduğu Erken Seçim talebi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından da kabul görmüş ve Erken Seçim tarihi 24 Haziran 2018 olarak ilan edilmiştir, Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun.

Malumunuz olduğu üzere 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan 25. Dönem Milletvekilli Seçimlerine MHP Sinop Milletvekili adayı olarak katıldım. 7 Haziran 2015 günü seçimi kaybettiğimizin anlaşılması üzerine Boyabat Seçim Büromuzda Ülküdaşlarımıza yönelik yapmış olduğum konuşmada;
“Arkadaşlar, lütfen, ne olursak olalım, yüzde birde olsak, binde birde olsak MHP’ den hiçbir şekilde kopmayalım, ayrılmayalım, Ülkücü Hareketin her daim ferdi ve neferi olarak hayatımıza devam edelim, bundan daha güzel, daha asil, daha temiz bir hareket Türkiye Cumhuriyeti’ne gelmedi, gelmeyecek, Türk-İslam Ülkücülerinden Allah (C.C) yüz bin kere razı olsun.” diyerek o günden sonraki duruşumun da sözünü vermiştim.

Bildiğiniz üzere sonrasın da 1 Kasım 2015 erken seçimleri yaşandı ve ben bu seçimlerde aday olmadım. 1 Kasım 2015 seçim sonuçları üzerine 30 Kasım 2015 tarihinde facebook profilimde yine bir açıklama yaparak “Bir an önce Kurultayın toplanması ve her şeyin ne olduysa, neden, niçin gibi hiç bir soru akılda kalmayacak şekilde tartışılması, tüm şüphelerin akıllardan çıkartılması ve çok adaylı ama tek gönüllü (ki o gönül MHP’ nin tek başına iktidar hedefini ve MHP de Ülkücülerin birlik ruhunu sağlamayı hedeflemiş olmalıdır) bir kongre olmalıdır. Kongrede, Genel Merkezin, delegelerin ve tabanın tüm adaylara saygı çerçevesinde yanaşması ve aday olan herkesi can kulağı ile dinlemesi esastır. Sayın Bahçeli bir bilge lider olarak sorunsuz bir şekilde bu kongrenin yapılmasını sağlamalıdır. Dilerse ya da delegeler isterse tabi ki kendisi de aday olabilir. Şayet kongrede samimiyetle her şey tartışılır ve delege bir aday üzerinde uzlaşır ise bu herkes tarafından kabul edilmelidir.

 

Şu olursa ben varım şu olursa ben yokum olmamalıdır.” Diyerek görüşlerimi sizlerle paylaşmıştım. Sonrasında bildiğiniz süreçler yaşandı ve MHP de bir Olağan üstü kongre yapılamaması nedeni ile ihraçlar, kopuşlar yada istifalar yaşanarak neticesinde MHP den kopanların merkezde olduğu yeni bir parti İYİ Parti kuruldu, hayırlı uğurlu olsun, bu tabi ki bir tercihtir ve ben bu güne kadar her kesin siyasi tercihine saygı duydum bundan sonrada öyle olacaktır. Kongre taleplerinin karşılanmaması üzerine Sayın Genel Başkanımızı zaman zaman uygun bir üslup ile eleştirdik ancak hiçbir zaman bir başka partide siyaset yapmayı yada yeni bir parti kurulması gerekliliğini ne istedik ne ima ettik, biz kavgamızı kendi içimizde MHP de birlik ve beraberlik adına verdik.

 

Sonrasında Ülkemizi derinden sarsan 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimini hep beraber yaşadık ancak Milletimizin feraseti ve dirayeti ile bastırılan bu hain darbe girişimin sonrasında 7 Ağustos 2016 da yapılan Yenikapı Mitingindeki ruha bağlı kalarak bizde Kars ilimizde yapılan mitinge katılmış ve sonrasında; “Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ, 1980 öncesi MC hükümetlerine katılma sebebini “Solun İhanete varan davranışları sebebi ile sağ ile olan kavgamızı erteledik” şeklinde ifade etmiştir.TSK’de yuvalanmış ABD/AB uşağı FETÖ/PDY yapılanması öncülüğünde bir takım hainlerin 15.07.2016 tarihinde gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimi yani ihanete varan davranışları sebebi ile kavgalarımı ertelemiş bulunmaktayım.Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır İnancımız gereği Ülkemizin ve Milletimizin birliğini iç ve dış hainlere gösterebilmek için bu gün meydanlardaki yerimizi aldık.

 

Hainler bertaraf edilip ülkemiz yeniden normal gündelik yaşantısına kavuştuğu zaman kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hiç kimse iddialarımızdan ya da ideallerimizden vazgeçtiğimizi zannetmesin.” Diyerek duruşumuzu ortaya koymuştuk.

MHP ve Ülkü Ocakları Türk Milletinin sigortası, sarsılmaz ve yıkılmaz kalesidir, bu iki güzide yapımızın yaklaşık 50 yıldır çok kritik zamanlarda Ülke ve Millet adına ortaya koymuş olduğu fedakârlıklara Yüce Türk Milleti şahittir. Gençlik yıllarımızda MÇP %2-3 olduğunda da oradaydık şimdi yine oradayız, nimet anlamında bir beklentimiz yok ancak hedef ve Ülkümüz adına beklentilerimiz çoktur, MHP ve Ülkü Ocaklarının benim için anlamı bir siyasi partiden çok bir Bayrak misali Türk Milleti’ni temsil ediyor olmalarıdır ve Bayrak asla lekelenmemeli, yere düşürülmemelidir.

Sevgili dostlar,
Bu gün itibarı ile her hangi bir yere aday değilim ancak bu yarın aday olmayacağım anlamına asla gelmemelidir. Herkesin şunu çok net bilmesini istiyorum, eğer karar verirde aday olursam siyaset yapacağım ve aday olacağım tek adres MHP’dir. Biz sefere talibiz zafer Allah’ın (C.C) dır.
Allah (C.C) Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olanı bizlere nasip etsin, cümlemizin yar ve yardımcısı olsun.
Mustafa Meftun ÇAĞLAR
20.04.2018 / KARS

NOT: Sevgili Dostlar belki uzun oldu ama daha önce Milletvekili Adayı olmuş bir kişi olarak görüşlerimi sizinle paylaşmak istedim. Yorum yapacak arkadaşlardan her ne olursa olsun kardeşlik hukukunun dışına çıkmamalarını, hiçbir şekilde kişi yada kurumlara hakaret içerikli yorum yapmamalarını özellikle istirham ediyor ve şayet bu tarz yorum yapılacaksa yorumları sileceğimi şimdiden söylüyorum.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18168 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.