Kur’an-ı Kerim’i En Güzel Okuma Yarışması….

turkelilbirinciodullaysenur2

Sinop’ta İmam Hatip Liseleri arası düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i En Güzel Okuma Yarışması’nda il birinciliği elde ederek, ilimizi Bartın’da gerçekleştirilecek olan Karadeniz Bölgesi Yarışmaları’nda temsil etmeye hak kazanan Türkeli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşenur Akın, Kaymakamlık ve Dernek tarafından ödüllendirildi.

Türkeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Olgun Şensoy, Türkeli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan İpek, Okul öğretmeni ve Türkeli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşenur Akın’ı makamında ağırlayan Türkeli Kaymakamı Mustafa Karali, il birinciliği başarısından dolayı Ayşenur Akın’ı tebrik ederek, hediye ile ödüllendirdi.

 

İl birincisi Akın, çeyrek altın ile ödüllendirildi

Türkeli İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Atilla Şentürk, okul önünde yapılan törenle Ayşenur Akın’ı çeyrek altın ile ödüllendirdi.

Dernek Başkanı Şentürk, gazetemize yaptığı açıklamada, “Derneğimiz başarıyı arttırmak için her dalda ödüller ile mükafatlandırmaya devam ediyor. Yeter ki öğrencilerimiz üzerine düşeni yapsınlar, bu işi sahipsinler. Öğrencimizin il genelinde Kur’an-ı Kerim dalında il birinciliği başarısı kaydetmesi, bizlere de gurur yaşattı. Okullarımız, müstakil binalarına kavuşmasına daha bir yıl olmasına rağmen hem ortaokul, hemde lisede alınan başarılar, hiç de küçümsenecek derecede değil.” diyerek, velilere seslendi. Şentürk, öğrencilerin İmam Hatip ortaokulu ve lisesine gönderilmesi çağrısında bulunarak, “Öğrencilerimizin Kur’an davasına hizmet etmesini istiyorsanız, tercihiniz İmam Hatip olsun. İmam Hatip’ten sadece imam yetişmiyor, üst düzey yönetici ve bürokratta da yetiştiriyor.” dedi.

İl birinciliği elde eden Ayşenur Akın, 15 Nisan’da ilçemizi temsilen Bartın’da Karadeniz Bölge yarışmalarına katılacak.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18247 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.