Köye Bayramı Zehir Ettiler……..

turkkksuukesnttyasand4

Türkeli’ne bağlı Güzelkent köyünde, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından köye verilen su hattı ikinci kez zarar verildi. Vatandaşlar ise su hattına arıza yaşatanlardan dolayı tepkili.

Türkeli’ne bağlı Güzelkent köyünde yaşananlar köylü vatandaşları ‘İllallah’ dedirtti. İlk olay, 9 Eylül Cuma günü yaşandı. Güzelkent köyünün yukarı mahallelerine su sağlayan su hattı borusu, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahribata yol açıldı. İkinci olay ise Kurban Bayramı’nın ikinci günü 13 Eylül Salı günü meydana geldi. Yine kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Güzelkent köyü geneline sağlayan su hattına zarar verilmesi nedeniyle 1,5 gün su kesintisi yaşandı.

Olayların ardından Köy Muhtar Vekili Hayri Gürleyen, gazetemize açıklamalarda bulundu. Gürleyen yaptığı açıklamada, ikinci olayın köylü vatandaşların ve gurbetten gelen misafirlerin mağdur edilmesi amacıyla kasten yapıldığını düşündüklerini belirterek, “Bayramı milletimize zehir ettiler. Ama şunu bilmeliler ki hiçbir zaman kötü emellerine ulaşamayacaklar. İlk olay, Yukarı Güzelkent köyü mahallelerine su sağlayan su hattı borusuna yapılmış. Boru resmen taşla kırılarak su kesintisine yol açmışlar.

İkinci olay ise tam anlamıyla halkımızı huzursuz etmek amacıyla ilk olay gibi ikinci olay da kasten yapılmış bir terbiyesizlik. İl Özel İdaresi’ne ait köye verilen su hattını kapatarak arızaya sebep olmuşlar.

Bu olayın ardından da gönüllü vatandaşlarımızla bir arada su sorununu çözdük. Vatandaşlarımızı böylesine yapmış oldukları terbiyesizlikle mağdur etmeye çalışıyorlar. Şu iyi bilinmelidir ki, ne olursa olsun biz vatandaşlarımız için elimizi taşın altına koyduk, hiçbir karşılık beklemeden birilerinin yaptıkları yanlışları ortaya çıkardık, çıkarmaya da devam edeceğiz. Bazılarının kurulu tezgahları bozuldu, tekerine çomak değdi. Amaç, ‘Eski muhtar gitti, yenisi herşeyi yüzüne bulaştırdı’ imajı vermek, yıpratma kampanyası başlatmaktı.

Öncelikle başta Keş Köyü Muhtarı Nuh Özleyen olmak üzere gönüllü olarak su hattındaki arızaların giderilmesinde emeği geçen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, Allah onlardan razı olsun. Yapanların bulunarak, adalet önünde inşallah cezalarını bulmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımıza da özellikle şunu belirtmek istiyorum, duyarlı olsunlar. Su hattında arıza yaşatmaya çalışanları Jandarma’ya bildirsinler.” diye konuştu.

Türkeli Sesi

turkkksuukesnttyasand1 turkkksuukesnttyasand2 turkkksuukesnttyasand3

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18315 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.