Kastamonu, Ordu, Samsun, Sinop, Giresun’dan Türkiye için feci bir haber geldi!…

Türkiye için dehşet saçan haber Ordu’dan geldi. Bütün kış uyku tutmayan ve tüm Türkiye’ye dehşet saçan canlıyı yine uyku tutmadı. Uzmanlar uyardı yalnızca Ordu değil içlerinde Kastamonu, Samsun, Sinop ve Giresun yer alan civar kentlerde risk altında.

AYILAR KIŞ UYKUSUNA YATMIYOR

 Ordu ve civar illerde bu yıl şubat ayı gelmesine rağmen beklenen kar yağışının olmaması nedeniyle kış uykusuna yatmayan ayılar, dron kamerasına yakalandı.

YABAN HAYATI OLUMSUZ ETKİLENİYOR

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi yaban hayatını da olumsuz etkiliyor. Kış uykusuna geçemeyen ayıların doğada dolaşmaya devam etmeleri dron ile kaydedildi.

97979 (3)

KIŞ UYKUSUNA YATMADAN DOĞADA YİYECEK ARIYORLAR

Bir yüzü Tokat’a, diğer yüzü de Ordu’ya bakan bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası’nda ayıların kış uykusuna yatmayıp doğada dolaşıp yiyecek aramaları dron kamerasına yansıdı. Kaydedilen renkli görüntülerde ayının etrafta gezindiği ve yiyecek aradığı anlar yer alıyor.

Yaklaşık 10 yıldır doğa fotoğrafçılığı ve yaban hayvanların fotoğraf çekimi yapan Murat Em, “Ormanlık alanda çekim yaparken ayıya denk geldim ve güzel görüntüler aldık. Bu mevsimde ayının dolaşması açıkçası beni çok şaşırttı. Bölgemizde son 2 yıldır hayvan popülasyonu arttı” dedi.

97979 (2)
97979 (4)
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi