Kargılı Güreşçi Altın Madalya İle Fransa’yı Salladı…

argı Dereköylü Emrah Kuş Fransa’dan altın madalya ile döndüKargılı Güreşçi Türkiye’nin gururu oldu. Grekoromen Güreş Milli Takımı, Fransa’da şampiyonluğu elde etti.

Milli takım için mücadele eden Kargılı sporcu Emrah Kuş da 82 kiloda altın madalyayı ülkemize kazandırarak büyük bir başarı elde etti.Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen şampiyonada mücadele eden Grekoromen Güreş Milli Takımı 6 altın, 4 gümüş, 4 bronz madalya kazanarak topladığı 305 puanla takım halinde şampiyon oldu.

Grekoromen Güreş Milli Takımı, Fransa’da şampiyon olurken Azerbaycan ikinci, Fransa ise üçüncü oldu.Grekoromen milli takımında 55 kiloda Şerif Kılıç, 60 kiloda Kerem Kamal, 63 kiloda Abdurrahman Altan, 72 kiloda Selçuk Can, 77 kiloda Fatih Cengiz ve 82 kiloda Emrah Kuş altın madalyanın sahibi oldu.55 kiloda Elçin Ali, 63 kiloda Mehmet Çeker, 77 kiloda Yunus Emre Başar ve 87 kiloda Metehan Başar gümüş madalya alırken, 55 kiloda Ekrem Öztürk, 63 kiloda Fatih Üçüncü, 72 kiloda Cengiz Arslan ve 82 kiloda Salih Aydın bronz madalya ile turnuvayı tamamladı.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18366 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.