İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan Sinop’un sağlık sorunlarını TBMM’ye taşıdı.

Şanlan, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır aracılığı ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması talebiyle TBMM’ye soru önergesi verilmesini sağladı. İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan Sinop’un sorunlarının çözümü ve gündeme gelmesi için her türlü yolu denediklerini söyledi.


Şanlan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “İlimiz ve ilçelerimizde yaşanan sağlık sisteminde ki sorunlar ile ilgili defalarca yerel ve ulusal basında açıklamalarımız olmuştu. Sinop’lu hemşehrilerimiz hastanelerden memnun ayrılana kadar, sağlık personellerimiz gönül rahatlığıyla işlerine gidip gelene kadar sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Genel Başkan yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz Sn. Ümit Dikbayır beyin aracılığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdirdiğimiz araştırma önergemizi Sinoplu hemşehrilerimiz ile paylaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın, Sağlık Bakanı Koca’ya yanıtlanması talebiyle TBMM’yer verdiği o soru önergesi;

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18183 makale
Boyabat Gündemi