İYİ Parti Türkeli İlçe Başkanı Ayhan Özçelik, partisinden istifa etti.
Özçelik, yaptığı açıklamada, büyük umutlarla kurulan İYİ Parti’nin, Türkeli ilçesinde karşılık bulamadığını söyledi.
İYİ Parti’nin mevcut partilere alternatif merkez bir parti olarak kurulduğunu anlatan Özçelik, şöyle devam etti:
“Farklı siyasi partilerde görev yapmış arkadaşlarımızla ilçemizde İyi Parti teşkilatını kurduk. Genel Merkez nezdinde alınan kararların ve atılan adımların ne yazık ki tabanda karşılık bulmadığı her kesim tarafından görülmüştür. Siyaset gönüllere girebilmektir. Halka rağmen siyaset yapılmaz.
Bize düşen, 20 sene bu millete hizmet etmiş ve insanların gönlüne girebilmiş bir adayın etrafında toplanarak ilçeyi sahipsiz bırakmamaktır. Bugün itibarıyla ilçe başkanı olarak İyi Parti’den istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşmak isterim. MHP ve belediye başkan adaylarının da her şartta yanlarında olduğumuzu bildiririm.”
Türkeli Sesi
![](https://www.boyabatgundemi.com/wp-content/uploads/2019/03/Adsız-2.png)
My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on numerous websites for about a year and am worried about switching to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be really appreciated!
This is very interesting, You are an excessively professional blogger. I have joined your feed and sit up for in the hunt for more of your magnificent post. Also, I have shared your web site in my social networks
You ought to take part in a contest for one of the highest quality blogs on the web. I most certainly will recommend this website!
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your webpage? My website is in the very same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this okay with you. Thanks a lot!
Hi there I am so happy I found your web site, I really found you by mistake, while I was researching on Askjeeve for something else, Anyhow I am here now and would just like to say many thanks for a incredible post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I dont have time to go through it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the excellent jo.
Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb blog!
Great delivery. Great arguments. Keep up the amazing work.
My brother suggested I might like this blog. He was totally right. This post actually made my day. You cann’t imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!
Hi there, I enjoy reading all of your article. I like to write a little comment to support you.
Yes! Finally something about %keyword1%.
It’s an remarkable piece of writing in favor of all the web viewers; they will take benefit from it I am sure.
Строительство автомойки требует знаний и опыта. Наша команда профессионалов поможет реализовать вашу мечту в жизнь.
I like what you guys are usually up too. This type of clever work and coverage! Keep up the very good works guys I’ve incorporated you guys to blogroll.