İş Adamı Suikast ‘inde Yaralan Sinoplu Şoför Hayatını Kaybetti…

İstanbul’da iş adamı Hakan Cengiz ve eşi Zehra Cengiz’in içerisinde bulunduğu araca silahlı saldırı düzenlendi. Cengiz ailesi yara almazken başından vurulan şoför Türkelili Muhammet Yaşar ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

TEM Mahmutbey mevkiinde iş adamı Hakan Cengiz ve eşi Zehra Cengiz’in içerisinde bulunduğu araca silahlı saldırı düzenlendi. Olayda Cengiz ailesinin şoförü Muhammet Yaşar yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.  Yaşar’ın acı haberi bu akşam geldi.

ARACA KURŞUN YAĞDIRDILAR

31 Ocak 2024 Çarşamba günü öğle saatlerinde TEM Mahmutbey mevkiinde iş adamı Hakan Cengiz ve Eşi Zehra Cengiz, şoförlerinin kullandığı araçla seyir halindeyken yanlarına motosikletli iki kişi yanaştı. Saldırganlar araca 4 el ateş ettikten sonra trafikte hızla uzaklaştı.

ŞOFÖR BAŞINDAN YARALANMIŞTI

Olayda şoför Muhammet Yaşar başından yaralandı. Kontrolden çıkan araç, önünde seyir halinde olan araçlara çarparak durabildi. Saldırıda Cengiz çifti yara almadı. Olayı gören diğer sürücüler durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptıkları yaralı Muhammet Yaşar’ı yakında bulunan bir özel hastaneye kaldırdı. Olay yerine gelen polis ekipleri ise çevrede geniş güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu. Olay yerinde bulunan KGYS kameralarını da inceleyen ekipler kaçan saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

5 GÜN SONRA ACI HABER GELDİ

Türkeli’nin Akçabük köyünden Muhammet Yaşar, kaldırıldığı özel bir hastanede 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Yaşar’ın vefatı Türkeli’yi yasa boğdu. Genç yaşta vefat eden Yaşar’ın cenazesi, memleketi Türkeli’nin Akçabük köyünde toprağa verilecek.

2024/02/3076897681707085859.jpg
Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi