İmkan Yok Olabilir; Biz Varız…

filim

Hemşehrimiz Durmuş ÇELİKTEN’in okulu başarıya doymuyor. İstanbul genelinde özel bir okul tarafından düzenlenen kısa film yarışmasında hemşehrimizin okulu Mimar Sinan Anadolu İmam Hatip Lisesi birinciliği göğüsledi.

“Özgüven” dediğimiz olgu toplum olarak belki de en fazla ihtiyaç duyduğumuz şeylerdendir. Kendi düşüncelerini çekinmeden ve doğal olarak yansıtabilmek, ifade edebilmek medeni cesaretin bir göstergesidir.

Bir öğretmen arkadaşımızın bu cesaretlendirmeyi yapmasıyla dört kafadar öğrenci, ellerine bir cep telefonu geçiriyorlar ve kısa film yarışmasına katılıyorlar.

Montaj, danşman, işin uzmanı, atölye vs… Bunların ne anlama geldiğinden bile belki de habersiz bir şekilde okulun kendi imkanlarınca oluşturdukları bölümlerinde film çekmeye başlıyorlar.

Bazen “hocam bize gülerler, vaz geçelim bu işten” deseler de Hocalarının ısrarı ve yönlendirmesiyle bir özel okulun İstanbul genelinde düzenlediği yarışmaya cep telefonu ile çektikleri filmi gönderiyorlar.

Sonuç tek kelimeyle muhteşem: İstanbul il birinciliği.

İbrahim TEZCAN yönetiminde Elif DALMIŞ, İkrima SERASLAN, Rümeysa Reyhan ÖZÜER ve Fatmanur EKŞİSU adlı öğrencilerimiz “imkanlarımız olmayabilir ama biz varız” diyerek ortaya koydukları irade ile fevkalade bir başarıya imza attılar. Bu aynı zamanda diğer öğrenciler için de güzel bir örnek. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini yürekten kutluyoruz.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18316 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.