İl Özel İdaresi Kışa Hazır…

Sinop İl Özel İdaresi, kış mevsiminde Sinop ve ilçelere bağlı köy ve mezralarda yaşayan vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için gerekli tedbirleri aldı.

Yaz sezonunda köylerdeki yol ve altyapı çalışmalarını başarıyla nihayetlendiren İl Özel İdaresi, kış aylarında da köylerde olası kar yağışlarından kaynaklı ulaşım sorunu yaşanılmaması için gerekli hazırlıklarını tamamladı.

Köy ve mezralarda yaşayan vatandaşların mağdur olmaması için ilk etapta 57 iş makinesi ve 84 çalışan ile tüm şantiyelerinde hazırlıklarını tamamlayan İl Özel İdaresi, kış boyunca il ve ilçelerdeki tüm köy yollarının açık kalması için çalışacak.

GENEL SEKRETER ÇINKIL HAZIRLIK ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

Kış mevsimine yönelik hazırlıkların tamamlandığı Merkez Kabalı Şantiyesini ziyaret eden Genel Sekreter Yahya Çınkıl, kış şartlarında yürütülecek çalışmalar hakkında bilgiler aldı, şantiye çalışanlarına kolaylıklar diledi.

YENİ ALINAN 5 ADET KAR BIÇAĞI İLE TÜM ARAÇLARIN BAKIM VE ONARIMLARI TAMAM

Kış tedbirleri kapsamında tüm araçlarının bakım ve onarımlarını tamamlayarak kışa hazır hale getirildiğini aktaran Genel Sekreter Çınkıl, tüm ilçe şantiyelerinde gerekli çalışmaların tamamlandığını aktardı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl açıklamasının devamında; “İlk olarak Genel Sekreter Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, İlçe müdürlerimiz ve şantiye şeflerimizle sosyal tesislerimizde bir araya gelerek, başarıyla tamamladığımız 2022 yılı yaz programlarımızı değerlendirerek kış şartlarına hazırlıklı olunması talimatını verdik. Sonrasında İl Genel Meclisi Üyemiz Fatih Özçelik ile birlikte Merkez Kabalı Şantiyemizi ziyaret ederek kış hazırlıklarımızı yerinde gördük. Yeni aldığımız 5 adet kar bıçağı ile toplamda 12 adet kar bıçaklı iş makinesi, 22 greyder, 11 bekoloder ve 12 loder ile kış sezonuna hazırız. Ayrıca 2 tır ve 1 akaryakıt aracımız da kar çalışmalarında yardımcı araç olarak görev yapmaktadır. Gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yaptık. Tedbirlerimizi alarak her şartta ve koşulda hizmetlerimizi kış aylarında da aksatmadan yürüteceğiz. Kış aylarında yolu kapanan köylerden alınan tüm mesajlar, kriz merkezinde anında değerlendirilecek ve ekipler kapalı köy yoluna müdahale edecekler. İl ve ilçelerimize bağlı köylerimizdeki tüm yolların kar nedeniyle kapanmaması için gayret edeceğiz. Yollarda biz varız, 7/24 nöbete hazırız” dedi.

Genel Sekreter Yahya Çınkıl’a ziyaretinde, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Demircan, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Şahin Akkaya ve Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü Ceyhan Turhan eşlik etti.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18262 makale
Boyabat Gündemi