İki Cinayet Zanlısı Sahte Kimlikle Kaçerken Yaklandı….

firari-hukumlu-sahte-kimlikle-yakalandi-8150567_x_o

Amasya ve Ankara‘da işlediği iki cinayet nedeniyle 32 yıl 8 ay cezaya çarptırılan, denetimli serbestlikte salıverilmesinin ardından yükümlülükleri yerine getirmediği için tekrar aranan şahıs, sahte kimlikle polise yakalandı.

12 YIL YATIP ÇIKTI

27 Şubat 2004 günü Amasya‘da, 29 Temmuz 2004 günü Ankara‘da işlediği cinayetlerin ardından polis tarafından yakalanıp önce Ankara‘daki bir cezaevine konulup sonra SinopCezaevi’ne nakledilen Celil D., 12 yıl sonra 2015 Ağustos ayında denetimli serbestlikten yararlanıp salıverildi. Celil D. hakkında 4 ay sonra yükümlülükleri yerine getirmediği için yakalama kararı çıkartıldı.


2 cinayet zanlısı Cemil D. 12 yatıp çıktı.

ANNESİNİN ARABASI TAKİBE ALINDI

Bir süredir Celil D.’nin annesine ait otomobili takibe alan Amasya Emniyet MüdürlüğüAsayiş Şubesi ekipleri aracın Suluova‘da bulunduğunu bölge trafik ekiplerine bildirdi. Durdurulan aracın sürücüsü, üzerinde K. Ç.’ye ait bilgilerin yer aldığı nüfus cüzdanını görevlilere verdi.

Cüzdanı inceleyip çektikleri fotoğrafını asayiş şubesine gönderen ekipler, fotoğrafın Celil D.’ye ait olduğunun bildirilmesi üzerine gözaltına aldı. Celil D., ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderi

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18183 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.