Hüseyin Yüksek’ten Kadınlar Günü Özel Mesajı…..

Eski Dikmen Belediye Başkanı Rexson İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Hüseyin Yüksek yazılı olarak yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kadınlarımız aile kurumunun temel yapı taşıdır, milletimizin baş tacıdır. Fedakarlığı, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, hayatın her alanlarında etkin bir şekilde görmek bizleri mutlu etmektedir. Cumhuriyet’in odak noktasında yer alan, modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olan kadınlarımız, Türkiye’nin çağdaşlık sınavını sürdürebilmesi için kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesi temel önceliğimizdir.

 

İlk Türk Devletinden bu yana, devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer alarak gereken saygıyı görmüştür. Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte, toplumsal yaşamda yerini almıştır. Kadınlarımıza verilen değer ve saygının bir ifadesi olarak Cumhuriyetimiz, birçok Batı ülkesinden daha önce onlara seçme ve seçilme hakkı tanımıştır. Demokratik haklarını kazanan kadınlarımız erkekler ile aynı şartlarda mücadele etme imkanı bulmuşlardır.

Siyasette verilen mücadelenin içinde de etkin bir şekilde rol alan kadınlarımız “15 Temmuz’da da sokaklara dökülerek, canları pahasına ülkelerini ve milletlerini savunanların arasında da en ön sırada yer alarak Türk kadınlarımızın gücünü ortaya açıkça koymuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımızla omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz. Ve yine günümüz de kadınlarımız her alanda söz sahibi olmaya başlamış, başarılarını iş hayatında da göstermişlerdir. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerimle; Türk kadını doğumdan ölüme kadar hayatımızın her alan ve anında varlıklarını hissettirerek, Türkiye’nin gelişimine ve son yıllarda yaşadığı büyük dönüşüme katkıda bulunmaya başlamıştır. Kendisine tanınan hakları en iyi şekilde kullanmayı bilen Türk kadını asli görevlerinden biri olan Annelik görevlerini de hiçbir zaman ihmal etmeyerek, gelecek nesillerin ve toplum yapımızın şekillenmesinde büyük rol oynamaya devam etmektedir. Omuzlarına yüklenen ağır sorumluluklarından hiçbir zaman yılmamış olan kadınlarımızın, bu ülkenin erkekleri ile omuz omuza ülkemizin gelişmesinde söz sahibi olacakları muhakkaktır. Bu vesile ile kadınlarımızın bu özel günlerini yürekten kutluyor selam ve sevgilerimi sunuyorum”

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18250 makale
Boyabat Gündemi

11 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.