Hüseyin Cömert ; 10 Dolar Bozdurana Yeni Kitabım Hediye…..

Yetişen alıyor!… Kelepir fiyatına!….

2016 yılının son demlerinde dolar freni patlayan kamyon gibi son surat bir hızla tırmanışa geçti. Bu gidişattan muzdarip olan bazı vatandaşlarımız da “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyerek büyük bir fedakarlık örneği sergiledi. Ama ne fedakarlık, inanın ki Çanakkale yanında sönük kalır diyebilirim.

Ülke genelinde başlatılan bu kervana ilçemizde berberlik mesleğini idame eden S.A. ve S. A. isimli iki kafadar da katıldı. “200 Dolar bozdurana traş bedava”

Bugün, ülkeyi soyup soğana çevirenler, dini istismar ederek altını eşen, makamları sayesinde eşini dostunu istif edercesine kuruma dolduran, paranın ne önemi var mühim olan insanlık diyerek savurganlık yapan ayrıca binlerce vasıfsız kişi kurum müdürü olurken vs. vs. vs….. Ben bu örnek iki kafadar arkadaşı ayakta alkışlamak istiyorum.

Dolar 4 TL sınırlarına dayandı. Olabilir ama iki kafadar arkadaşın en azından torunlarına anlatabileceği bir hayat hikayeleri var.

“Dinle torunum, Yıl 2016, Dolar aldı başını gidiyor, ülkede bir kriz. Ben durur muyum hiç, takoz olmak için yattım hemen doların altına…”

Tabi bu arada Doların kendilerini silindir gibi ezip geçtiğini de anlatırlar mı orasını da pek bilemem. Çünkü kahinlik konusunda hiçbir becerim yok.

Neyse……

Biliyorum kifayetsiz kalacak, olsun en azından benimde torunlarıma anlatacak bir hayat hikayem olur diyerek bir anlık fikir ile elimi taşın altına koymak, çorbada bir kaşık tuz olmak istedim.

Evet….

10 Dolar bozdurana imzalı kitabım hediye…. Yanlış duymadınız, 10 Dolar bozdurana imzalı kitabım hediye…

Adres: Camikebir Mahallesi, Martı Sokak No:11, Çiftci petrol arkası Boyabat

GÜNÜN SÖZÜ: İnsanlar sahte olduktan sonra, biz gerçekleri yazsak ne yazar!. (Anonim)

GÜNÜN NAĞMELERİ:

Azrail’in gelir kendi,
Ne ağa der ne efendi
Sayılı günler tükendi,
Yolun sonu görünüyor
( Dursun Ali Akınet )

SAYGILAR
HÜSEYİN CÖMERT

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18375 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.