Havza Şehidini Yağmur Altında Uğurladı….

mardin-sehidi-yilmaz-in-cenaze-namazi-yagmur-8388750_x_o

 

sehit-acisi-havza-ya-dustu-8386342_x_300Mardin‘in Nusaybin ilçesinde el yapımı patlayıcının infilakı sonucu şehit olan 24 yaşındaki Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz‘ın Havza ilçesi Aslançayır mahallesinde toprağa verildi. Şehidin cenaze namazı yağmur altında kılındı.
Aslançayır mahallesinde yapılan dualar ile Şehit Uzman Onbaşı Muhammet Yılmaz‘ın naaşı mahalle de bulunan boş bir araziye getirildi. Burada şehide dualar ve mevlid-i şerif okundu.

İkindi namazına müteakiben Aslançayır mahallesindeki boş alanda Havza Müftüsü İlyas Akyazı tarafından cenaze namazı kılındı.

Cenaze namazı sonrası Şehidin naaşı tören mangası omuzunda cenaze aracına bindirilerek Aslançayır mahalle mezarlığına götürüldü.

Cenaze namazı esnasında bastıran yağmur üzüntü ve kederi bir arada tuttu. Şehidin babasına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından yağmurluk giyindirdi.

Cenaze namazına Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç,Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Milliyetçi Hareket PartisiSamsun Milletvekili Erhan Usta, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Belediye BaşkanıMurat İkiz, ilçe belediye başkanları, askeri erkan ve çok dayıda vatandaş katıldı.

Video Haber İzle

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17301 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.