Hanönü Merkez Camisi Şeyh Şaban-ı Veli Camisi Adıyla Yeniden Yapılıyor…

hanonu-merkez-camisi-seyh-saban-i-veli-camisi-7875108_x_o

Hanönü ilçesinde eski olduğu için yıkılan Merkez Camisi Şeyh Şaban-ı Veli Camisi adıyla yeniden yapılmasına başlandı.

İlçe Müftüsü Osman Sağlam yaptığı açıklamada,1959 yılında yapılan eski Merkez Camisinin yıkılarak yenisinin yapılması için inşasına başladıklarını belirtti. Müftü Sağlam, Merkez Cami alanının belediye adına tahsisli olduğunu, çevredeki arazi sahiplerinden bir kısım alan daha alınarak yeni cami projesi hazırlandığını söyledi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte caminin inşaatına başladıklarını anlatan Müftü Osman Sağlam, İlçede oluşturulan komisyonla Caminin adının Hanönü ‘de doğan büyük zat Şeyh Şaban-ı Veli Camisi olarak değiştirildiğini söyledi.

Caminin Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yapılacağını söyleyen Sağlam, “Hayırsever bir vatandaş bir miktar yardımda bulundu. Fakat caminin yapılması için başka hayırsever vatandaşlarında yardımına ihtiyacımız olmaktadır” dedi.

Caminin bir an önce bitirilmesi için hayırsever vatandaşların yardımlarına ihtiyaçları olduğunu belirten Sağlam, “Emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımız HanönüMüftülüğümüzün internet sitesinde gerekli bilgilere ulaşabilirler” dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18195 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.