Günpınar Köyü’nde 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Programı Yapıldı……..

meli

 

 

Köy muhtarı Hüseyin Yıldırım tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma töreninde köy camiinde öğle namazı öncesi mevlid okunup ilçe Müftüsü İsa Sağlam tarafından dua edildi.

Köy Muhtarı Hüseyin Yıldırım  yaptığı açıklamada , ülkemizi felakete sürüklemek isteyen çetelere karşı onurlu direnişte hayatlarını kaybeden şehitlerimize ne yapsak haklarını ödeyemeyiz diyerek ” Bizlere kendilerini yıllardır müslüman, dindar olarak tanıtan karanlık güçlerin maşaları Türk Devletine, hükümetine ihanet etmiş, askerimize polisimize, milletimize ateş ederek can almışlardır. Ancak bu milletin yiğit evlatları bu hainlere geçit vermemiş kurşuna karşı, tanka, topa karşı göğüs gererek hainlere derslerini vermiştir.

Biz köy halkı olarak köyümüzü bayraklarla donattık, birlik ve beraberlik içinde FETÖ örgütünü laneliyoruz, devletimizin, hükümetimizin yanında olduğumuzu gösterdik. Bu günde şehitlerimiz için mevlid okutup, dua ettik misafirlerimize yemek ikramında bulunduk. Dualarımıza katılan herkezden Allah razı olsun, dualarımız kabül olsun” dedi.

Günpınar Köyünde okutulan mevlide köy halkının yanısıra çevre köy ve Boyabat merkez ilçeden çok sayıda vatandaş katıldı. Köydeki evlerin de bayraklarla donatıldığı görüldü.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18268 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.