Gündem Özel ; Boyabat’ta Oto Park Çözümü..

10533106_162660664095549_464242569577289534_n

Başkan ÇAKICI Meydan Projesinin yapılacağı alanda, Belediye Ek Hizmet binasının yıkılması ile birlikte düzenleme çalışmalarına gidildi.

Meydan Projesinin olduğu alanda Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından düzenleme çalışmaları yapıldı. 3 günlük süre zarfında yıkılan binanın bulunduğu alanının zemini hazır hale getirilerek otopark olarak Boyabat’lı vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yapılan düzenleme çalışmaları sonrasında ortaya çıkan görüntü ise otopark sorununu bir kez daha gündeme getirdi.

Boyabat’ın en önemli sorunları arasında yer alan otopark sorununa Belediyemiz geçici de olsa çözüm üretirken vatandaşların araçları gelişi güzel park etmeleri, park sorunu kadar bilinçlenmenin de önemli olduğunu ortaya koydu.

28 Aralık Pazartesi günü eski otogar mevkiinde ortaya çıkan bu durumu, zabıta ekipleri büyük uğraşlar göstererek düzeltmeye çalışsa da, zabıta ekiplerinin vermiş olduğu mücadelede sonuçsuz kaldı.

Neşter vurmak için çalışma başlattık

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Boyabat’ın otopark sorununa kalıcı çözümler üreteceklerini ifade ederek, “Boyabat’ta çok ciddi manada bir trafik yoğunluğu var. Aldığımız bilgiler ilçede tescilli 7500 civarında aracın bulunduğu. Bu sebeple ister istemez trafik yoğunluğu yaşanıyor. İlçe merkezinde yaşanan bu sorun bu günün sorunu değil. İlçede trafik sorunu ile ilgili yapılan çalışmalar bugün yetersiz kalıyor. Bizler de yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda bu soruna neşter vurmak için çalışma başlattık. Meydan Projemiz içerisinde kapalı otoparka yer vereceğiz. Bununla birlikte galericiler sitesini faaliyete geçireceğiz. İnşaallah gözle görülür bir rahatlama sağlayacaktır. Bahsetmiş olduğumuz çalışmalar uzun vadeli bir çalışma. Bizler şuan ne yapabilir noktasında baktığımızda eski otogar mevkiinde yıkılan binanın olduğu alanda zemin düzenleme çalışmaları yaparak bu alanı otopark haline getirdik.

Özellikle Pazartesi günleri bu alanda pazarın kurulması, aynı zamanda şehrin en işlek caddesi olması yanında yoğunluğun diğer bölgelere göre daha fazla yaşanması buradaki araç trafiğini felç ediyor. Gerekli çalışmaları ekiplerimiz tamamlayarak halkımızın hizmetine sundu” diye konuştu.

Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, araçların kaldırım kenarlarına gelişigüzel park edilmemesini isteyerek, vatandaşların Dörtyol mevkii civarında Kütüphane arkasında bulunan otopark ile Meydan Projesinin hayata geçirileceği alanda ki otoparkı tercih ederek otopark bilincinin yerleşmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

8711_162660710762211_7659301047219782485_n

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.