Gerze’de Merhum Başbakanın Büstüne Saldırı…

Gerze’de Adnan Menderes Sanat Sokağı’nda bulunan merhum başbakanlardan Adnan Menderes’in fotoğrafının olduğu büstü yerinden sökülerek parçalandı. Sabaha karşı meydana gelen olay sonrası İlçe Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlatırken, olayı gerçekleştiren zanlı kamera kayıtlarıyla tespit edilirer hakkında soruşturma başlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cevat Şensoy, “Bizler, ilçemize ve devletimize hizmet etmiş devlet adamlarımızın isimlerini fotoğraflarıyla birlikte güzel dizaynlar ile yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Bunu yaparken de hiçbir ayrım gözetmemekteyiz. İlçemizin gelişmesi adına 1 çivi çakmış herkesin duacısıyız.

Merhum Başvekil Adnan Menderes’te 1956 yangını sonrası Gerze’nin yapılaşmasında en büyük sahiplerinden birisidir. Bizler de kendisinin isminin Sanat Sokağı Projemize vermeyi uygun gördük. Ağustos Ayı Meclisi’nde de bu konuyu gündeme taşıyacağız.

Ancak, kendini bilmez bir vatandaşın sabahın erken saatlerinde şuursuzca davranışlarıyla bu köşeyi yıkması şaşkınlık uyandırdı. Bu hususta da gerekli girişimlerde bulunduk. Bu saldırıyı şiddetle kınadığımızı bildirir, kamu malına zarardan bu şahsın gerekli cezayı alması için girişimlerimize devam edeceğimizi kamuoyuna bildiririm” dedi.

VİTRİN H

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17821 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.