Genç Kadının Ölümünün Ardından Flaş Karar!…

9 Mart 2017 tarihinde Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde safra kesesinde bulunan taş sebebiyle ameliyata giren ve bir daha ameliyattan çıkamayan 1 çocuk annesi  Çiğdem Eriş’in ölümünün ardından hukuki süreç başlatıldı.
Ölümünün ardından defnedilen Eriş’in cenazesi 10 gün sonra mezarı açılarak otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna gitmişti.


Ölümüyle Sinop’u yasa boğan Çiğdem Eriş’in Ailesi gelen otopsi raporuyla bir kez daha yıkıldı.
Adli Tıp Kurumundan gelen otopsi raporunda yazan “kişinin ölüm sebebi hakkında tarafımızca kanaate varılamadığı” şeklinde gelen otopsi raporuyla ailenin yaşadığı üzüntü ikiye katlanmıştı.
Çiğdem Eriş’in eşi Gökhan Eriş ise hukuk mücadelesini bırakmayacağını, gerekli mercilerde haklı mücadelesini sürdüreceğini belirtmişti.


Adli Tıp Raporu’nda 8 Profesör doktorun imzalarıylaaçıklanan yeni adli tıp raporunda; ‘’Kişinin ölümünün safra kesesi ameliyatında meydana gelen büyük damar yaralanması ve gelişen komplikasyonlar sonucu meydana gelmiş olduğu, adli dosyada kayıtlı bilgilerde kişinin şikayetleri üzerine götürüldüğü Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa E. tarafından muayenesinin yapıldığı, gerekli tetkiklerin ve konsültasyonların yapılmış olduğu, hastalığının doğru tanısının konulduğu, alınan ameliyat kararının uygun olduğu ancak ameliyatın başlangıcında gerekli özen gösterilmeyerek damar yaralanmasına neden olunduğundan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mustafa E’nin kusurlu olduğu, meydana gelen damar yaralanmasının zamanında tanısının konulduğu, ameliyata Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet K. davet edilerek gerekli cerrahi tedavinin yapıldığı, ameliyat sonrası uygun takip ve tedavisinin yapıldığı cihetle ameliyata katılan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı  Dr. Ahmet K, Anestezi Uzmanı Dr. Ebru O’ya ve diğer yardımcı sağlık personeline atfı kabil kusur bulunmadığı oy birliği ile mütalaa olunur’’ ibareleri yer aldı.

Gökhan Eriş yaptığı açıklamada; ‘’ Mustafa E. benim gözümde en başından beri suçluydu ki suçluluğu adli tıp raporunda da görüldüğü gibi ispatlanmıştır. Bu ölüm halen daha normal bir olay gibi görünüyor ki Mustafa E. görevine devam etmektedir, görevinden uzaklaştırma almamıştır. Bir canı gasp ettiği adli tıp raporunda da ispatlanmış olan bu kişi hayatına kaldığı yerden devam etmektedir.

 

Olay şu anda adli mercilerde olup rapor elimize geleli yaklaşık bir ay olmasına rağmen halen daha görülmüş bir mahkemesi yoktur fakat kendisinin şahsıma açmış olduğu davalar hariç. Ben bu süreci en başından olduğu gibi yakından takip edip bu görevi daha fazla sürdürmemesi için her yolu deneyeceğim, biz yandık başkaları yanmasın ‘’ dedi. 

Kaynak ; Haber57-SİNOP

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.