Flaş Haber : Çağrı Merkezi Durağan’a Hayat Verdi ,memleket Sevdası Olmazı Oldurttu…

dril1

Durağan ilçesinde faaliyete geçen 125 kişi kapasiteli çağrı merkezi ilçede yaşayan işsiz gençlere adeta kan verdi. ESKAN Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren HAKKA Çağrı Merkezi Hizmetleri  Yay.Yap.  Tic.Ltd.Şti. Durağan’da ilk etap olarak eğitim gören  60 kişi ile çalışmalarına başladı.

Aslen Durağan’lı olan ve memleket sevdası ile bu yola çıkan ESKAN Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Serkan SAVAŞKAN ”Ben 6 aylıkken ilçemizden ayrılmışız. Ama bu yaşıma kadar hep memleketimin hasreti  ve özlemi ile yaşadım.

Kendime devamlı  ilçem adına bir şeyler yapmalıyım.Kanayan yara haline gelen bu göç illetini durdurmak için gurbette yaşayan biz iş adamları ellerini taşın altına sokmalılar ve ilk adımı ben atmalıyım dedim.Sevgili dostum ve kardeşim kadar sevdiğim Mali Danışmanım Murat YURDAGÜL ile bu konuyu tartışıp vira bismillah diyerek yola koyulduk.

Halen İstanbul  Mecidiyeköy Beylikdüzü ve Esenler Giyim Kent’te 3 ayrı lokasyonda  şirketler grubu olarak faaliyet göstermekteyiz.Bu istihdamı Durağan’a getirmek istediğimizde çok arkadaşımız bize inanamadı ve hatta bizi çılgınlıkla itham ettiler.Herkesin büyük şehirlere yatırım yaptığı bir dönemde böylesi büyük bir projenin çok büyük risk taşıdığını dile getirdiler.

Fakat ben her zaman ilçemizde ki gençlerimize güvendim.Onlar imkan verilirse çok büyük başarılara imza atabilecek kabiliyette kardeşlerimiz.Hayırlısıyla 3.eğitimizin sonunda 60 kardeşimiz şirketimiz bünyesinde çalışmalarına başladılar.Bundan sonra ki hedefimiz komşu ilçelerimiz olan Boyabat,Saraydüzü ve Vezirköprü’den ekip arkadaşlarımızı bünyemize katmak ve nihai olarak 15 gün içinde 120 kişi ile Çağrı Merkezimizi tam olarak faaliyete geçirmek istiyoruz.Sonuç olarak ben Durağan’a olan bitmez tükenmez sevdamdan dolayı bu yola çıktım.Mevlam güç verdiği sürece bu sektörü sadece Durağan’a değil tüm ilimize yaymaya çalışacağım”dedi.

SİAD(Sinop İş Adamları Dernek Başkanı Rafet ORHAN çağrı merkezini ziyaret etti ve kursiyerler başarılar dilediSerkan SAVAŞKAN kursiyerlere yaptıkları işin ne olduğunu,insanlarla diyaloğun önemi  ve başarının sırlarını aktarıyorÇağrı merkezine müracaat eden gençler Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda başta Serkan SAVAŞKAN,Genel Müdür Gökhan SAVAŞKAN ve uzman kadro eşliğinde hizmet içi eğitim görüyorlar.

dril5 dril2 dril3 dril4

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.