FLAŞ Haber ; Boyabat Sinema Salonuna Çok Yakında Kavuşuyor, İşte İlk Görüntüler…..

Türkiye’de sineması olmayan birkaç şehirden birisi olan ’ta bu durum, Belediye Başkanlığı tarafından ortadan kaldırılıyor.

Boyabat’ta herkesin sinema ile buluşması için kolları sıvayan Boyabat Belediyesi, sinema salonu için hazırlanan projeyi web sitesinden vatandaşlarla paylaştı.

Boyabat’a yakışır bir sinema salonu kazandırmak için çalışmaların tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,“Türkiye’de sineması olmayan bir kaç şehir içerisindeyiz. İlçemizde eksikliği hissedilen sinema salonu için proje çalışmalarımızı tamamladık. Kültür Merkezi içerisinde yer alacak proje kapsamında, sinema salonu yapılmasında son aşamaya gelindi.” diye konuştu.

Başkan Çakıcı“Söz konusu proje ile ilçede yaşayan bütün kesimler, her anlamda kendilerini bulabilecekleri bir mekâna kavuşacak. Sinema salonunda gençler; kahvehane, internet kafelerden uzak kalacak. Aynı zamanda aileler için güzel bir zaman geçirme yeri olacak.”dedi.

Sinema salonunda, 175 kişinin sinema seyredebileceği anfi şeklinde sabit koltuklar bulunacak. Ayrıca sahne, makina salonu, duvarlar ses yalıtım sistemi ile birlikte akustik sinema ses sistemi döşenecek. Sahneye dev ekran kurulacak. Salonun ışık almaması için ana kapı dışında başka bir bölüm olmayacak.

 

Haber Kaynak : Boyabat Belediyesi

 

Boyabat Gündemi hakkında 16620 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.