Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatı ile İl Müftülüğü tarafından lise öğrencileri arasında altın ödüllü ezbere şiir okuma yarışması il finalinde Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine şiiriyle Çanakkale’yi yaşattılar.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatı ile Sinop İl Müftülüğü tarafından Çanakkale Destanı etkinlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonunda gerçekleştirilen lise öğrencileri arasında Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” Şiirini ezbere okuma yarışması il finali İstiklal Marşı’nınn okunmasının akabinde Seyit Bilal Camii Müezzin Kayyımı Engin Türkeri’nin Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.
22 Mart 2019 Cuma günü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Salonunda ilçe birincileri, il birincisi olmak için Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik başkanlığında İl Müftü Yardımcısı Kamil Tuncel Sinop üniversitesi Öğretim üyesi Dr.Sevim Şermet, Sinop İl Müftülüğü Personel ve İdari mali işler Şube Müdürü Huzeyfe Çağlar’dan oluşan jüri ve izleyiciler huzurunda çaba ve gayret sarf ettiler.
Yarışmadan önce yarışmaya katılan öğrencilere ve izleyicilere “hoş geldiniz” diyen İl Müftüsü Ali Hayri Çelik sözlerini şöyle sürdürdü. “Çanakkale Destanının 104 Yılı Etkinlikleri kapsamında Diyanet işleri Başkanlığımız Lise öğrencileri arasında Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şiirini ezbere okuma yarışması düzenlememizi istemiştir. Bu vesile ile 15 Mart 2019 günü ilçelerde yapılan yarışmalarda birinci olarak il finaline katılmaya hak kazandınız. Şimdi İl finali için birbiriniz ile yarışacaksınız. Sizler bu şiiri ezberleyerek ve en güzel bir şekilde okumak için çok çalıştığınızın farkında ve bilincindeyiz. Lakin yarışma gereği içinizden şiiri en güzel okuyanınızı seçmek durumundayız. Sizlere ve değerli izleyicilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak Şehitlerimize gani gani rahmetiyle muamele buyursun. Onlar hangi değer uğrunda canlarını feda etti ise bizleri de o değerlere sahip çıkarak hayatımızı idame ettirmeyi nasip eylesin” dedi.
Yarışmacılarının Çanakkale Şiirini okumalarının ardından Boyabat Anadolu İmam Hatip Lisesi 11.sınıf Öğrencisi Osman Cemal Kızılaslan İl birincisi olurken onu Gerze Anadolu İmam hatip lisesi 10 sınıf öğrencisi Süleyman Buğra han Göç ikinci ve Sinop şehit ömer can Açıkgöz Anadolu İmam hatip Lisesi 12 sınıf öğrencisi Sevcan Usta üçüncü oldular.
Dereceye girenlere ödülleri, yarışmaya katılanlara da katılım belgeleri ve kitap hediyelerinin Sinop il Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından verilmesiyle program sona erdi.
Great article, just what I wanted to find.
The other day, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share it with someone!
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.
My brother suggested I would possibly like this website. He was totally right. This submit actually made my day. You cann’t consider just how much time I had spent for this information! Thank you!
ГГУ имени Ф.Скорины
It is perfect time to make a few plans for the future and it is time to be happy. I have read this submit and if I may just I wish to suggest you few interesting things or suggestions. Perhaps you could write next articles relating to this article. I wish to read more things approximately it!
Hi to all, how is all, I think every one is getting more from this web site, and your views are good in favor of new people.
I am curious to find out what blog system you have been working with? I’m experiencing some minor security problems with my latest website and I would like to find something more risk-free. Do you have any solutions?
Very nice article, exactly what I needed.
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?
This is a topic that’s close to my heart… Many thanks! Where are your contact details though?
My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am nervous about switching to another platform. I have heard excellent things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be really appreciated!
Строительство автомойки под ключ – это удобный способ получить готовый бизнес без хлопот. Мы предоставляем полный пакет услуг, от проектирования до запуска.
If you are going for most excellent contents like me, simply pay a visit this web site everyday as it gives quality contents, thanks