Engelliler Gününde Devlet Büyüklerine Seslendi…

10-16

 

Ortapedik Engelli Hakan Balcı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlamama programında yaptığı konuşmasında devlet büyüklerine seslenerek, bizlere daha fazla imkan sağlayın.”

10-16 (1)Sinop’ta “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kutlamaları düzenlenen yürüyüş ile başladı.
Sinop’un eski otogar mevkisinde başlayan yürüyüşe Vali Yardımcısı Bülent Bayraktar, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, bazı daire müdürleri  engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Düzenlenen yürüyüş Valilik önünde son bulurken, burada etkinlikler devam etti. Programda ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Engelsiz Yaşam   Merkezi ve Sinop Sakatlar Derneği çelengi anıta sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra şiirlerin okunmasının ardından, “Engellinin Gözünden Hayata Bakış” adlı konuşmayı yapan Hakan Balcı; “Türkiye Sakatlar Derneği Sinop Şubesi olarak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftanızı en içtenlikle kutluyorum.

 

Ben ortapedik bir engelliyim, lise mezunuyum ve üniversiteyi  dışarıdan okuyorum. Hayatta bir çok şeyi ailemin desteği ile başardım ve başarmaya devam edeceğim. Ama ben ve diğer arkadaşlarım engelli değiliz.

 

Asıl engelli olan toplumlardır. Bizlere ulaşım, çalışma hayatında kısaca hayatın her alanında engel çıkaran ve bu engelleri göz ardı edenlerdir. Engellerin aşılması için bir çok  çalışmalar yapılmış ama bunlar yeterli değildir.

Devlet büyüklerimize buradan seslenerek bizlere daha fazla imkan sağlamalarını rica ediyorum.” Dedi. Daha sonra kutlama etkinlikleri Sinop Belediyesi Yaşşlılar Evi bahçesinde devam etti. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kutlamalarına Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül,  Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Daire Müdürleri ve vatandaşlarda katıldı.

Engelliler Haftası kutlamaları Sinop’ta  çeşitli etkinliklerle hafta boyunca devam edecek.

Haber: A. Fatih YILMAZ

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18326 makale
Boyabat Gündemi

5 yorum

  1. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.