Emniyetten Operasyon Üstüne Operasyon, Her Yer Didik Didik Arandı….

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla huzur operasyonu yapıldı.

 

101 güvenlik görevlisinin katıldığı  uygulama da üniversite ve yurtları çevresinde umuma açık yerler, okul çevreleri, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları, umuma açık yerler, servis araçları ve diğer araçlar üzerinde denetim uygulaması yapıldı.

Yapılan denetimlerde; 1146 kişinin GBT kayıtları sorgulanmış, 113 kahvehane, 63 tekel büfesi, 31 içkili yer, 11 iddia ve ganyan bayii, 81 internet cafe ve oyun salonu, 138 park- bahçe ve metruk bina, 116 servis aracı ve 46 diğer araç denetlendi.
Öte yandan,aranması olduğu tespit edilen  3 şahıs gerekli işlemleri yapılarak adli mercilere sevk edildi. 1 vatandaşa ise  5326 sayılı kanunun ilgili maddesi uyarınca yasal işlem, 4 okul servis aracına çeşitli ihlallerinden ötürü yasal işlem, 1  işyerine 4207 Sayılı Kanunun ilgili maddesi uyarınca yasal işlem yapıldı.

Kaynak ; AJANS SİNOP 

Boyabat Gündemi hakkında 16650 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.